Kraj schválil zriadenie centra odborného vzdelávania, jeho absolventi sa uplatnia v automobilovom priemysle

automobilka, výroba
ilustračné: SITA

Bratislavskí krajskí poslanci dnes schválili zriadenie Centra odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť automobilového priemyslu. Centrum bude v Strednej odbornej škole automobilovej na ulici Jána Jonáša. Ako na dnešnom zasadnutí krajského zastupiteľstva povedala podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Alžbeta Ožvaldová, prioritou centra je lepšie pripraviť absolventov pre prax.

Z centra by mali vyjsť kvalitnejší absolventi, ktorí sú pripravení uplatniť sa na trhu práce v oblasti automobilového priemyslu. Zriadenie Centra odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť automobilového priemyslu v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK predpokladajú k 1. decembru tohto roka.

Ožvaldová ďalej uviedla, že zriadenie centra prerokovala a odsúhlasila Krajská rada pre odborné vzdelávanie a prípravu v Bratislavskom samosprávnom kraji 7. októbra a Územná školská rada BSK 5. októbra. Hlavnými úlohami Centra odborného vzdelávania a prípravy je plniť a zabezpečovať odbornosť a aktuálnosť vyučovania žiakov strednej odbornej školy. Zabezpečovať má aj odbornosť vyučovania stredných škôl v rámci celého regiónu v totožných alebo príbuzných odboroch a spolupracovať s príslušnými stavovskými a profesijnými organizáciami.

Stredná odborná škola automobilová na ulici Jána Jonáša v Bratislave je príspevková organizácia s právnou subjektivitou, napojená na rozpočet Bratislavského samosprávneho kraja. V súčasnosti má 249 žiakov a 63 zamestnancov.

Od roku 2012 v rámci Bratislavského samosprávneho kraja pôsobia: Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií a Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť poľnohospodárstva a rozvoja vidieka. Od roku 2013 sú v kraji Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť potravinárstva a od roku 2015 Centrum odborného vzdelávania pre oblasť stavebníctva a Centrum odborného vzdelávania pre oblasť polygrafie a médií.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk