Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava region aplikácia
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
7. apríla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kraj vedie v štatistikách návštevnosti, pre pribúdajúcich turistov si pripravil novú aplikáciu

V novej aplikácii Bratislava Region návštevníci nájdu všetky informácie o regióne, o ubytovaní či reštauráciách, privedie ich k nim aj interaktívna mapa.

Nárast zahraničných návštevníkov za minulý rok bol 27 %, čo je najviac z krajov na Slovensku. Bratislavský kraj mal v rámci Slovenska aj najviac prenocovaní návštevníkov, ich počet stúpol o 26 %. BSK je teda suverénnym víťazom štatistík návštevnosti – návštevnosť kraja celkovo stúpla o 25,09 %. To znamená, že minulý rok prišlo do regiónu 1 194 479 návštevníkov, z toho zahraničných návštevníkov bolo 767 107.

Aby tieto čísla rástli aj v roku 2016, pokračuje Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism v akcii Roadshow, počas ktorej predstavuje región za jeho hranicami. Stánok Bratislavského regiónu tak môžu návštevníci nájsť na hudobných letných festivaloch, na športových podujatiach, ale aj za hranicami republiky. Všetci však už môžu kraj spoznávať aj vďaka novej aplikácii, ktorú dnes uviedol do života výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Bratislava region aplikácia
BSK

„Novinkou je aplikácia Bratislava Region, ktorú dnešným dňom spúšťame. Táto aplikácia oboznamuje užívateľov s Top turistickou ponukou Bratislavského regiónu. Je zdarma a je dostupná pre oba operačné systémy, čiže aj pre Android, aj pre iOS. Pomocou tejto aplikácie si môžu turisti, prípadní návštevníci, alebo aj domáci, vyhľadať informácie jednak o tom, čo sa v kraji deje, čo je tu zaujímavé, alebo aj o tom, čo treba navštíviť. Je plná informácií o aktuálnych podujatiach, to znamená má v sebe kalendár podujatí, ktorý je na dennej báze aktualizovaný, pretože aplikácia je prepojená s webovou stránkou, kde sa tieto akcie zverejňujú,“ uviedol k aplikácii Lukáš Dobrocký.

Súčasťou aplikácie je Top 42 lokalít, aktuálne podujatia, pamiatky, športové aktivity, aktivity pre deti, prírodné zaujímavosti, informácie o regióne s fotogalériou, mapa. V najbližších týždňoch pribudne do aplikácie aj booking hotelov v kraji.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X