Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spitalska 1.jpg
BSK
19. decembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Kraj vydal kolaudačné rozhodnutie na trať na Špitálskej

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vydal kolaudačné rozhodnutie na zrekonštruovanú električkovú trať na Špitálskej ulici v hlavnom meste SR Bratislave. Novinárov o tom na brífingu pri trati informoval predseda BSK Juraj Droba. Kedy však po trati začnú jazdiť električky nie je známe.

„Teraz je lehota na odvolanie. Účastníci, ktorí sa môžu odvolať, sú bratislavský magistrát a Dopravný podnik Bratislava. Ak sa vzdajú odvolania, v stredu ráno môžu električky premávať,“ spomenul riaditeľ Odboru dopravy BSK Ladislav Csáder. Ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy kolaudačné rozhodnutie na trvalú prevádzku trate vydáva Bratislavský samosprávny kraj. Kolaudačné rozhodnutie dnes predpoludním odovzdal Droba v podateľni na bratislavskom magistráte.

BSK minulý týždeň informoval, že po obnovenej električkovej trati na Špitálskej ulici by električky mohli začať jazdiť už pred Vianocami. „Električky budú jazdiť po Špitálskej ulici po nadobudnutí právoplatnosti kolaudačného rozhodnutia. V ideálnom prípade už od stredy 20. decembra,“ spomenula hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Bratislavský magistrát a Dopravný podnik Bratislava zatiaľ nevydali k veci stanovisko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X