Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Freso ambulancie fb .jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.facebook.com
25. októbra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk Diskusia()

Kraj zachránil ambulancie v Karlovej Vsi, štátna poisťovňa im nechcela predĺžiť zmluvy

Bratisalvský samosprávny kraj (BSK) sa pustil do záchrany troch ambulancií v Karlovej Vsi, ktorým hrozil zánik. Všeobecná zdravotná poisťovňa im v rámci šetrenia nechcela predĺžiť zmluvy.

Kraj s poisťovňou rokoval a podarilo sa mu dohodnúť, aby zmluvy s kardiologickou ambulanciou, ambulanciou vnútorného lekárstva a ambulanciou v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia, sídliace v Poliklinike Karlova Ves, nezrušil.

Za ich zachovanie intenzívne bojoval župan BSK Pavol Frešo aj so starostkou Karlovej Vsi Danou Čahojovou.

Rokovanie v ambulancii fb.jpg
www.facebook.com

„Pred rokovaním s poisťovňou sme sa boli opäť presvedčiť o nutnosti zachovania týchto ambulancií v Poliklinike Karlova Ves. Napríklad karloveská kardiologická ambulancia za 28 rokov mala vyše osem a pol tisíc pacientov, z ktorých mnohí navštívili túto ambulanciu už viac než 100-krát. Navyše, v drvivej väčšine prípadov ide o starších ľudí. V ambulancii evidujú karty pacientov, ktorí majú vyše 80 či  dokonca vyše 90 rokov. Nedopustíme, aby poisťovňa šetrila na týchto ľuďoch, na ľuďoch z Karlovej Vsi, Bratislavy a celého regiónu. Preto som rád, že sa nám podarilo tieto ambulancie zachrániť,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Pacienti z bratislavského regiónu neprídu vďaka intervencii župana a starostky Karlovej Vsi o možnosť aj naďalej využívať služby lekárov v Poliklinike Karlova Ves. Po rokovaní zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou, pokračujú zmluvy aj so zvyšnými tromi ambulanciami, ktorým by inak hrozil zánik a pacienti by boli nútení hľadať si nového lekára.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X