Kraj zrekonštruuje polikliniku v Karlovej Vsi

modernizácia, poliklinika Karlova Ves
BSK

Na budove karloveskej polikliniky vymenia okná, zmodernizujú interiér a dokončia aj opravu terasy.

Bratislavský samosprávny kraj opraví polikliniku v Karlovej Vsi. V piatok vyhlásia veľkú verejnú súťaž, v rámci ktorej chce Bratislavský kraj za štyri roky obnoviť všetko to, čo má v pláne hospodárskeho sociálneho rozvoja.

„Budeme sa uchádzať o primeranú kvalitu a najnižšiu možnú cenu,“ povedal na dnešnej tlačovej konferencii predseda BSK Pavol Frešo s tým, že na to majú schválené peniaze v rozpočte kraja.

Polikliniku v Karlovej Vsi postavili pred viac ako štyridsiatimi rokmi.

„Za posledné štyri roky išlo približne 250 až 300-tisíc eur na najnutnejšie opravy. Táto poliklinika ale potrebuje rázny zásah. V prvom rade to bude znižovanie energetickej náročnosti. Bude to oprava strechy a výmena okien. Následne by sme chceli urobiť interiéry a napokon dokončiť opravu terasy a parkovacie miesta,“ zhrnul riaditeľ Úradu Bratislavského samosprávneho kraja Valerián Potičný. Celá rekonštrukcia by mala stáť 2 až 2,5 milióna eur.

Ako pred novinármi povedal riaditeľ Odboru investičných činností, správy majetku a verejného obstarávania BSK Ján Keselý, rekonštrukčné práce prvej časti by sa mohli začať v polovici júna tohto roka a skončiť by ich mali o tri až štyri mesiace.

V rámci veľkej verejnej súťaže chce kraj obnoviť napríklad polikliniky, Domovy sociálnych služieb a školy. Na tieto investície majú vyčlenených 42-miliónov eur. Kraj má vo svojej správe viac ako štyristo budov. Z týchto peňazí opravia aj národné kultúrne pamiatky, napríklad aj synagógu v Senci.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk