Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slovak lines freso bsk.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
BSK
23. augusta 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skBSK, © BratislavaDen.sk

Kraj zvýšil plat vodičom prímestskej dopravy, o prácu je väčší záujem

Bratislavský samosprávny kraj spoločne s prevádzkovateľom prímestskej dopravy v regióne, dopravcom Slovak Lines, a. s., zabezpečili k prvému júlu zvýšenie platov vodičov autobusov.

Šoféri tak získali lepšie mzdové ohodnotenie a Slovak Lines zaznamenal dvojnásobné zvýšenie počtu žiadostí o zamestnanie. Hodinová mzda sa zvýšila o jedno euro, teda zo 4,77 eura na 5,77 eura.

Platy vodičov sa v Slovak Lines zvýšili, aby bola spoločnosť konkurencieschopná napríklad v porovnaní s bratislavskou MHD či inými dopravcami. „Dnes vieme povedať, že niektorí vodiči sa dokonca vracajú, tento trend je pozitívny. Motivovaní a spokojní zamestnanci je kľúčová súčasť akejkoľvek verejnej dopravy. Pokles záujmu cestujúcich si jednoducho nemôžeme dovoliť. Robíme preto maximum, aby sa cítili v autobusoch komfortne. Župa výrazne znížila dlh, šetríme, neplytváme a investujeme prostriedky práve do zmysluplných činností, akou je nepochybne aj doprava,“ skonštatoval predseda BSK Pavol Frešo.

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) dnes využívajú takmer dve tretiny cestujúcich v Bratislavskom kraji, čo ukázal nezávislý prieskum agentúry Focus realizovaný na konci roka 2016. Súčasťou IDS BK je aj prímestská autobusová doprava Slovak Lines. Z výsledkov dopytovania respondentov vyplynulo, že zavedenie IDS BK momentálne pozitívne hodnotí 66 % oslovených ľudí.

V roku 2016 sa podarilo zastabilizovať počet cestujúcich v autobusoch prímestskej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji. „Vývoj počtu cestujúcich je na rovnakej úrovni aj v prvom polroku 2017. K situácii prispel zvyšujúci sa záujem o Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK), ale aj neustále zlepšovanie ponuky služieb Slovak Lines pre cestujúcich,“ uviedol Peter Sádovský, generálny riaditeľ Slovak Lines.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X