Kraj zvýšil plat vodičom prímestskej dopravy, o prácu je väčší záujem

Slovak lines freso bsk.jpg
BSK

Bratislavský samosprávny kraj spoločne s prevádzkovateľom prímestskej dopravy v regióne, dopravcom Slovak Lines, a. s., zabezpečili k prvému júlu zvýšenie platov vodičov autobusov.

Šoféri tak získali lepšie mzdové ohodnotenie a Slovak Lines zaznamenal dvojnásobné zvýšenie počtu žiadostí o zamestnanie. Hodinová mzda sa zvýšila o jedno euro, teda zo 4,77 eura na 5,77 eura.

Platy vodičov sa v Slovak Lines zvýšili, aby bola spoločnosť konkurencieschopná napríklad v porovnaní s bratislavskou MHD či inými dopravcami. „Dnes vieme povedať, že niektorí vodiči sa dokonca vracajú, tento trend je pozitívny. Motivovaní a spokojní zamestnanci je kľúčová súčasť akejkoľvek verejnej dopravy. Pokles záujmu cestujúcich si jednoducho nemôžeme dovoliť. Robíme preto maximum, aby sa cítili v autobusoch komfortne. Župa výrazne znížila dlh, šetríme, neplytváme a investujeme prostriedky práve do zmysluplných činností, akou je nepochybne aj doprava,“ skonštatoval predseda BSK Pavol Frešo.

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) dnes využívajú takmer dve tretiny cestujúcich v Bratislavskom kraji, čo ukázal nezávislý prieskum agentúry Focus realizovaný na konci roka 2016. Súčasťou IDS BK je aj prímestská autobusová doprava Slovak Lines. Z výsledkov dopytovania respondentov vyplynulo, že zavedenie IDS BK momentálne pozitívne hodnotí 66 % oslovených ľudí.

V roku 2016 sa podarilo zastabilizovať počet cestujúcich v autobusoch prímestskej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji. „Vývoj počtu cestujúcich je na rovnakej úrovni aj v prvom polroku 2017. K situácii prispel zvyšujúci sa záujem o Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK), ale aj neustále zlepšovanie ponuky služieb Slovak Lines pre cestujúcich,“ uviedol Peter Sádovský, generálny riaditeľ Slovak Lines.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk