Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Označovače cestovných lístkov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
1. júla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

V kraji začnú od pondelka testovať nové označovače na lacnejšie cestovné lístky

Od pondelka začnú v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK) testovať označovače na nové elektronické cestovné lístky. Pre cestujúcich to znamená, že na obrazovkách označovačov lístkov sa stretnú so zmeneným vzhľadom.

Elektronické cestovné lístky budú o desať percent lacnejšie ako papierové cestovné lístky. Spoločnosť Bratislavská integrovaná doprava však nevie predpokladať, kedy začnú elektronické cestovné lístky IDS BK fungovať v praxi. „Netlačí nás termín, spustíme ich vtedy, keď bude všetko fungovať,“ povedal predseda predstavenstva Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Marian Rovenský.

Označovače budú vo vozidlách bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD), vo vozidlách Slovak Lines a na železničných staniciach v Bratislavskom kraji. V nových vozidlách MHD sú kombinované označovače umiestnené pri každých dverách, v starších sú len pri jedných dverách. Umiestnenie označovača vo vozidle bude zobrazené značkou pri dverách, cez ktoré ľudia nastupujú.

Elektronický cestovný lístok si cestujúci kúpi po vstupe do vozidla. V označovači si zvolí požadovaný druh cestovného lístka a priloží čipovú kartu. Označovač stiahne cenu lístka z kreditu na karte a ten ostane zapísaný v pamäti karty, v prípade kontroly cestujúci revízorovi ukáže len čipovú kartu. Pri kúpe lístka u vodiča prepravcu Slovak Lines priloží cestujúci k predajnému zariadeniu kartu tak ako doteraz. Tento lístok sa môže kombinovať aj s predplatným cestovným lístkom v bratislavskej MHD, s tzv. električenkou. Držiteľ tejto karty si na ňu môže dobiť kredit a cestovať s ňou po celom kraji.

Ak si chce cestujúci zabezpečiť elektronický cestovný lístok, potrebuje čipovú kartu, na ktorej bude mať kredit na cestovanie. Tento systém akceptuje čipové karty Dopravného podniku Bratislava, Slovak Lines a žiacke a študentské karty ISIC. Karty Železničnej spoločnosti Slovensko ľudia využívať nemôžu. Cestujúci zaplatí za kartu poplatok, aký si určia prepravcovia, plus si na ňu dobije kredit. Minimálna výška kreditu je päť eur, maximálne môže mať cestujúci na karte 150 eur. Platnosť vloženého kreditu je neobmedzená.

Elektronický cestovný lístok si môžu záujemcovia dobiť na predajných miestach Dopravného podniku Bratislava, na predajných miestach a v autobusoch Slovak Lines. Kredit bude možné dobiť aj elektronicky cez internet a aj v multifunkčných automatoch, ktoré BID umiestňuje po Bratislavskom kraji. Multifunkčné automaty nájdu cestujúci na niektorých železničných staniciach v kraji i na električkových zastávkach na trati do bratislavskej Petržalky.

Podrobnejšie informácie cestujúcim poskytnú na linke +421 948 102 102 i na adrese [email protected]

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X