Krajská polícia Bratislava objasnila až 6 prípadov majetkovej trestnej činnosti

Rear View Of A Burglar Entering In A House Through A Window
Ilustračná foto : gettyimages

Intenzívne vyšetrovanie priviedlo policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Senci k objasneniu 6 prípadov majetkovej trestnej činnosti, ku ktorým došlo v obci Zálesie a v meste Senec.

Na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie vyšetrovateľ Policajného zboru vzniesol obvinenie z trestného činu krádeže v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody 33-ročnému Miroslavovi V. z okresu Levice.

Obvinený mal v čase od 12.00 hod. dňa 29. augusta do 16.00 h. dňa 5. septembra bez použitia násilia vniknúť do garáže na pozemku jedného z rodinných domov na Starobystrickej ulici v obci Zálesie. Odtiaľ mal následne odcudziť elektrobicykel v hodnote takmer 1 300 eur.

Obdobného konania sa dopustil aj dňa 2. septembra, kedy mal násilným spôsobom vniknúť do garáže jedného z rodinných domov na ulici Pri kríži v obci Zálesie, avšak po spustení alarmu z miesta unikol.

V ďalšom prípade mal v čase od 23.00 hod. dňa 2. septembra do 11.00 hod. nasledujúceho dňa násilným spôsobom vniknúť do garáže jedného z rodinných domov na Krajnej ulici v obci Zálesie. Odtiaľ mal odcudziť vysokotlakový čistič a fľašu alkoholu a poškodiť nárazník tam zaparkovaného auta. Následne sa mal cez spojovaciu chodbu dostať do rodinného domu odkiaľ mal odcudziť zväzok kľúčov. Škoda spôsobená krádežou a poškodením vozidla bola predbežne vyčíslená na takmer 2 500 eur. V tú istú noc mal obvinený Miroslav vniknúť do pivnice jedného z rodinných domov na Terchovskej ulici v obci Zálesie. Odtiaľ mal následne odcudziť vysokotlakový čistič, okuliare a 3 fľaše alkoholu v celkovej hodnote približne 330 eur.

V meste Senec sa mal obdobného konania dopustiť od 20.00 hod dňa 21. augusta do 7.00 hod. dňa 23. augusta kedy mal zo záhradného domčeka jedného z rodinných domov na Dlhej ulici odcudziť horský bicykel v hodnote približne 300 eur. Ďalšej krádeže sa obvinený dopustil v spomínaných dňoch, kedy mal bez použitia násilia odcudziť bicykel z chodby bytového domu na Šafárikovej ulici. V tomto prípade bola škoda spôsobená krádežou vyčíslená na približne 2000 eur.

Obvinený sa v súčasnosti nachádza vo výkone väzby. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk