Krajská polícia rieši otrasný prípad týranej ženy: Partner ju bodal, bil a vyhrážal sa jej zabitím detí

Putá polícia zatknutie muž lupez krádež
Foto: ilustračné, GettyImages

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 37-ročnému mužovi trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov.

Polícia obvinila zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby 37-ročného Vincenta Š. Ako informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff, obvinený muž niekoľko mesiacov hrubým a bezohľadným spôsobom fyzicky a psychicky týral svoju partnerku.

Žene spôsoboval viaceré bodné a rezné poranenia, napádal ju údermi päsťami, kuchynskými pomôckami, ale dopúšťal sa na žene aj psychického násilia rôznymi vyhrážkami. Poškodenú tiež nútil konzumovať lieky, ktoré mal muž predpísané svojím psychiatrom na liečbu,“ priblížil prípad Szeiff.

V decembri agresívny muž počas hádky vylial žene na chrbát hrniec s vriacou vodou. Zranenej žene odmietol poskytnúť pomoc, zakázal jej ísť do nemocnice a vyhrážal sa jej, že ak toto konanie nahlási, tak zabije maloleté deti. Žene sa po pár dňoch podarilo utiecť spolu s deťmi do bezpečia a toto konanie nahlásiť. Zároveň ju hospitalizovali v nemocnici, nakoľko utrpela popáleniny druhého stupňa.

Agresívneho muža policajti zadržali na základe predchádzajúceho súhlasu prokurátora. „Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci bol v súvislosti s uvedeným prípadom spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvineného, s ktorým sa prokurátor stotožnil. V prípade preukázania viny pred súdom hrozí za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na sedem až pätnásť rokov,“ dodal Szeiff.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk