Krajská prokuratúra v Bratislave podá na hlavné mesto žalobu, dôvodom je zákaz herní

hazardné hry, automat, hazard
Foto: ilustračné, SITA

Bratislavskí mestskí poslanci koncom júna nevyhoveli protestu prokurátora voči všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o zákaze umiestnenia herní v hlavnom meste. Aj napriek tomu, že prokuratúra navrhovala toto VZN zrušiť. Informoval o tom Denník N.

Prokuratúra podá na mesto žalobu pre sporné nariadenie o zákaze hazardu. Podľa prokuratúry je nezákonné, že poslanci hlasovali dvakrát o tom istom na základe jednej petície. Zastupiteľstvo potvrdilo zákaz hazardu koncom júna, krajská prokuratúra sa preto rozhodla že podá žalobu na vyslovenie nesúladu nariadenia so zákonom. Podaná bude do konca septembra tohto roka.

Magistrát pre portál teraz.sk uviedol, že pokiaľ krajská prokuratúra podá žalobu proti VZN, tento krok bude vnímať ako nerešpektovanie rozhodnutia viac ako 130-tisíc občanov, ktorí sa podpísali pod zákaz hazardu v Bratislave, a tiež väčšiny poslancov mestského zastupiteľstva.

Magistrát zároveň tvrdí, že hlasovanie a prijatie VZN o zákaze hazardu bolo uskutočnené v súlade s právnymi predpismi. Uviedol, že petícia a hlasovanie o návrhu VZN tvoria dve oddelené fázy v procese hlasovania o zákaze hazardu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk