Krajskí poslanci budú voliť hlavného kontrolóra kraja

bratislava-top-mesto-europy-uspech-ufo-hrad-gettyimages.jpg
Foto: ilustračné, GettyImages

Medzi kandidátmi sa nachádza aj súčasný hlavný kontrolór Štefan Marušák.

Na budúci týždeň na pracovnom zasadnutí zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) budú krajskí poslanci voliť hlavného kontrolóra kraja. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman v tlačovej správe. Medzi kandidátmi na post hlavného kontrolóra BSK sa nachádza aj súčasný hlavný kontrolór Štefan Marušák, ktorému sa funkčné obdobie končí v polovici januára 2020.

Okrem Marušáka kandiduje na post hlavného kontrolóra aj Milan Galanda, ten bol podľa údajov z jeho zverejneného životopisu naposledy generálnym sekretárom Únie miest Slovenska. Ďalší kandidát, Ján Komara, naposledy zastával funkciu vedúceho kancelárie starostu.

Na post hlavného kontrolóra kandidujú aj Iveta Ribanská, ktorá naposledy pôsobila na pozícii Corporate Solutions Senior Business Services Manager v spoločnosti Swiss Re a Milan Slezák (naposledy referent na oddelení vnútorného auditu BSK a miestny kontrolór mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves, pozn. SITA).

Útvar hlavného kontrolóra je nezávislý kontrolný orgán kraja. Prácu mu nezadáva úrad, ale priamo poslanci, ktorí schvaľujú plán kontrol na pol roka. Rovnako tak poslancom hlavný kontrolór aj skladá účty, teda správy o výsledkoch kontroly predkladá priamo zastupiteľstvu,“ zhrnul predseda BSK Juraj Droba. Podľa rokovacieho poriadku sa bude o obsadení tohto postu hlasovať tajne, potrebný je súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov zastupiteľstva.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk