Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
MHD, cestujúci
ilustračné: SITA
20. júna 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skdpb.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krajský súd zamietol predbežné opatrenie, SeniorPasy sú legitímne

Krajský súd v Bratislave zamietol predbežné opatrenie, ktoré určilo dopravcom povinnosť prepravovať cestujúcich vo veku nad 70 rokov na občiansky preukaz.

Predbežné opatrenie vydal súd nižšieho stupňa v súvislosti so žalobou občianskeho združenia voči dopravcom zapojeným do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, menovite voči spoločnostiam Dopravný podnik Bratislava, a. s., Slovak Lines, a. s., a Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.

Dopravcovia chcú vyjsť starším cestujúcim maximálne v ústrety, a preto zavádzajú prechodné obdobie do 1. augusta 2016. Cestujúci si tak búdu môcť s predstihom a bez stresu zvyknúť na zmenu a v prípade potreby si pohodlne vybaviť predplatný cestovný lístok SeniorPas. Počas prechodného obdobia môžu občania nad 70 rokov cestovať so SeniorPasom, ale aj na občiansky preukaz. SeniorPas si možno naďalej vybaviť na predajných miestach všetkých troch dopravcov alebo cez internet. Doposiaľ vydané SeniorPasy sú platné.

Krajský súd uznesením potvrdil právoplatnosť využívania SeniorPasu ako elektronického predplatného časového cestovného lístka (tzv. ročnej električenky), vydávaného výlučne na bezkontaktnej čipovej karte. Tento lístok sa vydáva za hodnotu 0 eur. Platí sa len poplatok za vydanie karty. Ak cestujúci nad 70 rokov nemá alebo nechce používať SeniorPas, môže od augusta cestovať na polovičný jednorazový cestovný lístok (zľava 50%).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X