Kráľov čaká najväčšie univerzitné bratislavské derby

Paneuropa Kings - Masaryk University
Starline Photography, Paneuropa Kings

V utorok 14. novembra odohrajú Králi svoj posledný domáci zápas v tomto kalendárnom roku proti svojmu bratislavskému súperovi Dimplomats Pressburg VŠMVV o 19. hodine na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Paneuropa Kings predviedli už v prvom zápase, že tento rok budú bojovať o každý jeden bod do tabuľky. Prvý zápas odohrali koncom septembra s tímom z Českej republiky Academics Plzeň. Do tohto zápasu Králi nastupovali s pokorou, no súpera úspešne zdolali 4:3 a odniesli si z neho prvé tri cenné body do tabuľky.

O týždeň neskôr sa Králi postavili proti nováčikovi v lige Cavaliers Brno, s ktorým sa mali možnosť stretnúť aj pred začiatkom sezóny v prípravnom zápase. V oboch týchto zápasoch Cavaliers podľahli a Králi im ukázali, že tento rok sa o popredné priečky v konečnom umiestnení pobijú oni. Konečný výsledok zápasu bol 5:0, čo potešilo aj brankára Kráľov Alexandra Kolossova.

Prehra ich neodradila

V treťom domácom zápase Králi privítali na svojej domácej ľadovej ploche tím UMB Banská Bystrica. Už pred zápasom bolo všetkým jasné, že nepôjde o jednoduchý zápas. V prvej tretine Králi držali tempo s UMB, no v druhej tretine sa Indrychovi podarilo streliť dva góly, zvýšiť skóre na 1:3 a tým dostať Kráľov pod tlak. Tento zápas Králi prehrali 2:5.

Hokejový zápas medzi Paneuropa Kings a Masaryk University. Foto: Starline Photography, Paneuropa Kings

V druhej polovici októbra privítal Kráľov tím Gladiators Trenčín. Po prvej prehre v sezóne s tímom z Banskej Bystrice Králi nenechali nič na náhodu a boli pripravený v zápase spraviť všetko preto, aby sa opäť dostali na víťaznú vlnu. V prvej polovici zápasu nedali Králi domácim žiadnu šancu, priebežný stav bol 0:3. Tím Gladiators si však hanbu nespravil a podarilo sa mu streliť dva góly. Konečný výsledok zápasu bol 2:4.

Hráčom sa zvýšilo sebavedomie

Niekoľko dní potom Králi privítali opäť nováčika v lige – University Shield Olomouc. Králi nastupovali do zápasu s príliš veľkým sebavedomím, čo sa odzrkadlilo aj v zápase. Súper domácich prekvapil a nič im nedaroval. Stav do začiatku tretej tretiny bol nezmenený 1:1 a Králi vedeli, že ak chcú tento zápas vyhrať, musia niečo zmeniť. Tréner do tretej tretiny zvolil novú taktiku, čo sa Kráľom vyplatilo a zápas vyhrali 4:1.

V nedeľu 5. novembra Králi odohrali svoj predposledný domáci zápas v roku 2017 s tímom HC Masaryk University. Králi v tomto zápase dominovali, no tentoraz chýbalo šťastie na hokejkách domácich a hosťom podľahli 3:4 po samostatných nájazdoch.

Priebežné hodnotenie

V priebežnom hodnotení sú Králi na 3. mieste s počtom 13 bodov a majú za sebou šesť zápasov. Tím Diplomats Pressburg, ktorý privítajú už tento utorok, je priebežne na 2. mieste so 14 bodmi a rovnako šiestimi odohratými zápasmi.

Tím pozýva všetkých fanúšikov Kings a Európskej Univerzitnej hokejovej ligy na najväčšie bratislavské derby. Okrem výborného hokeja si pre vás Králi pripravili tombolu, v ktorej môžete vyhrať poukaz v hodnote 390 eur, večeru a tímové tričká Kings.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.