Krásny kaštieľ v Modre je už zrekonštruovaný, vznikne tam nový kultúrno-kreatívny priestor

Modranský kaštieľ
Foto: Facebook/ Bratislavský kraj - koláž Bratislavadeň

Modranský kaštieľ je národnou kultúrnou pamiatkou. Pozrite si, čo všetko sa v ňom zrekonštruovalo.

Bratislavský kraj má pre obyvateľov Modry a iných návštevníkov dobré správy. Krásny kaštieľ prešiel komplexnou rekonštrukciou a v októbri by malo prebehnúť jeho odovzdanie verejnosti.

Modra je vinohradnícka oblasť a pri rekonštrukcii sa myslelo aj na tento aspekt. Kraj zriadi v priestoroch kaštieľa centrum pre vinárov, vinohradníkov, ale aj umelcov, žiakov, keramikárov, neziskové organizácie a verejnosť.

Modranský kaštieľ
Modranský kaštieľ. Foto: Facebook/ Bratislavský kraj

Kaštieľ roky chátral a vyžadoval si rekonštrukciu, ktorá začala v auguste 2018. Teraz sa môže pochváliť vynovenou strechou, oknami či historickou fasádou. Komplexnou obnovou prešla taktiež budova, v ktorej sídli Malokarpatské osvetové stredisko.

Vynovené vnútorné priestory budú slúžiť na kultúrne a vzdelávacie aktivity. Majú moderné vybavenie, sú bezbariérové a každá miestnosť sa bude používať na odlišnú aktivitu, čím sa podporia tradičné remeslá i gastronómia.

Modranský kaštieľ
Interiér kaštieľa. Foto: Facebook/ Bratislavský kraj

Nový kultúrno-kreatívny priestor bude určený pre malé javiskové formy, vináreň s vlastnou pivnicou a vinotékou, rôzne výstavy alebo podujatia. Keď zavíta do Bratislavského kraja oficiálna návšteva, interiér kaštieľa poslúži ako reprezentatívny priestor.

Modranský kaštieľ
Interiér kaštieľa. Foto: Facebook/ Bratislavský kraj

V kaštieli nájdete aj digitálno-dokumetačné centrum so študovňou, vďaka čomu sa zachová kultúrne bohatstvo Malokarpatska a rakúskeho regiónu Weinviertel. Komplexná revitalizácia záhrady by mala byť hotová do konca roka.

Modranský kaštieľ
Časť záhrady kaštieľa. Foto: Facebook/ Bratislavský kraj
Modranský kaštieľ
Modranský kaštieľ. Foto: Facebook/ Bratislavský kraj

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk