Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dunajský most
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Plavba Net, Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov
2. augusta 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.skwww.facebook.com © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #15

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Pred Michalskou bránou bola ešte v roku 1965 takáto nádherná scenéria. Rozprávková atmosféra – zakvitnuté stromy, klietka, kde sa vystavovali hriešnice –, to je romantika ako vyšitá.

Michalská brána
Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov

Záber zo 60. rokov na Hurbanovo námestie je opäť príkladom toho, že mesto môže existovať v súlade s prírodou. Tie úžasné autá vyzerajú ako na ovládanie. Dnes by sa vynímali na každej výstave historických vozidiel.

Hurbanovo námestie
Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov

Viete, ktorý je to most? Áno, áno, zbytočná otázka. Takýto krásny už asi ale nebude, či?

Dunajský most
Plavba Net, Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov

Vedeli ste, že v 30. rokoch sa nad Bratislavou premávali LZ-130 Graf Zeppeliny? Sesterské vzducholode Hindenburgu dnes už nie sú bežnou záležitosťou, vidieť sa dajú akurát tak v múzeu alebo možno na pohľadniciach.

Hrad, vzducholoď
Plavba Net, Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov

V Slovenskom národnom múzeu sa to od 30. rokov ani veľmi nezmenilo. Ako správne múzeum si v sebe uchováva aj čosi staré, aj čosi nové.

Slovenské národné múzeum
Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov

Vyzerala Slovenská národná galéria lepšie v 60. rokoch alebo dnes? „Vzdušný most“, ktorý sa stal jej súčasťou, je vraj architektonickou raritou z tej doby, škoda, že nikto nemyslel na to, ako staré a nové prepojiť.

SNG
Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov)

Hlavná stanica a jej okolie vyzerali v 20. rokoch minulého storočia ešte „nepreplnene“. Pamätáte sa na vinársku pivnicu, ktorá ústila až na Pražskú ulicu, kde boli Vinárske závody?

Hlavná stanica
Peter Martinko, Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov

Rímskokatolícka ľudová škola, fotografia z roku 1939. Kto z vás tu získal základné vzdelanie?

ZŠ, Rača
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

V roku 1980 mali na Silvánskej ulici v Karlovej Vsi pred panelákom úžasný „autopark“. Pod ním sa ešte len stavalo detské ihrisko, ktoré mnohí z vás určite poznajú. Hrávali ste sa tam?

Karlova Ves
Karoli Brunner

Trochu nostalgie môžete zašiť aj pri fotke nočnej Bratislavy z roku 1993. Nejde o originálnu Starú Bratislavu (dalo by sa diskutovať o tom, kedy je staré naozaj staré), ale za spomienku to stojí. Identifikujete, čo sa kde nachádza?

Nočná Bratislava, hrad
Bratislavský kraj a Klub Bratislavčanov

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X