Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Bulíková ulica
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
16. augusta 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #17

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Lekáreň u Salvatora akosi patrí k Starej Bratislave. Zvonka už nie je taká krásna ako kedysi, ale jej vnútrajšok je stále skvostný. Niekto by sa tohto skvostu mal ujať, opäť ho dať do pôvodného stavu a znovu z neho urobiť najkrajšiu lekáreň v celej strednej Európe.

Lekáreň u Salvatora
www.facebook.com

Spoznávate diaľkový vlak Prešporok – Viedeň? Odchádza zo zastávky Hotel Savoy a je ťahaný jednosmernou električkovou lokomotívou P.O.H.É.V. (Pozsony-Orszaghatarszeli Helyierdeku Villamos Vasut) Ganz Eg 5 alebo 6.

železnica
www.facebook.com

Štefániková ulica patrila k výstavným uliciam Bratislavy. Bulvár s krásnymi stavbami sa časom premenil na obyčajnú výpadovku.

Štefániková ulica
www.facebook.com

Na časy, keď sa po Suchom mýte ľudia takto pokojne prechádzali, si už asi nikto ani nepamätá. Vďaka fotografiám a pohľadniciam ako je táto, si aspoň môžeme pozrieť, aké bolo naše hlavné mesto kedysi krásne.

Suché mýto
www.facebook.com

V tejto bude bola roky rokúce darčeková predajňa. Ak netušíte, kde presne sa nachádza, napovieme, že hneď z druhej strany budovy je SNG. Moderná architektúra sa snúbi so „starou“ Bratislavou. Fotografia je z roku 1940.

Sanitas
www.facebook.com V. Malík

Kerametal, pred ním Kultúrny dom Ružinov, vpravo Obchodný dom a Hotel Bratislava. A všade plno zelene. Zabudli sme na niečo?

Ružinova
www.facebook.com Andrey Sturdik

Panelový spôsob stavby na Šustekovej ulici, kedy človek nevedel, či búrajú alebo stavajú. Vďaka týmto stavbám má polovica z nás, kde bývať.

Šustekova ulica
www.facebook.com

Len pár ulíc od Šustekovej sa nachádza Bulíkova ulica. Na tejto fotografii vidieť ešte čerstvo zasadené stromčeky a peknú úpravu okolia. Dnes by sa tam teda tak ľahko zaparkovať nedalo.

Bulíková ulica
www.facebook.com

Nádherný „záber“ na historickú budovu SND. Maľba/pohľadnica pochádza niekedy z rokov 1904 až 1907 a je dôkazom, že niektoré veci napriek plynúcemu času zostávajú stále rovnaké.

Historická budova SND
www.facebook.com

Ešte za čias Márie Terézie sa na Radlinského ulici nachádzal Justičný palác – Schilsonov palác. V 60. rokoch sa tam nachádzal a starobinec a potom už nič. Ako veľa krásnych budov, i táto bola zbúraná.

Radlinského ulica
www.facebook.com Peter Szakal

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X