Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bulíková ulica
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
16. augusta 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #17

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Lekáreň u Salvatora akosi patrí k Starej Bratislave. Zvonka už nie je taká krásna ako kedysi, ale jej vnútrajšok je stále skvostný. Niekto by sa tohto skvostu mal ujať, opäť ho dať do pôvodného stavu a znovu z neho urobiť najkrajšiu lekáreň v celej strednej Európe.

Lekáreň u Salvatora
www.facebook.com

Spoznávate diaľkový vlak Prešporok – Viedeň? Odchádza zo zastávky Hotel Savoy a je ťahaný jednosmernou električkovou lokomotívou P.O.H.É.V. (Pozsony-Orszaghatarszeli Helyierdeku Villamos Vasut) Ganz Eg 5 alebo 6.

železnica
www.facebook.com

Štefániková ulica patrila k výstavným uliciam Bratislavy. Bulvár s krásnymi stavbami sa časom premenil na obyčajnú výpadovku.

Štefániková ulica
www.facebook.com

Na časy, keď sa po Suchom mýte ľudia takto pokojne prechádzali, si už asi nikto ani nepamätá. Vďaka fotografiám a pohľadniciam ako je táto, si aspoň môžeme pozrieť, aké bolo naše hlavné mesto kedysi krásne.

Suché mýto
www.facebook.com

V tejto bude bola roky rokúce darčeková predajňa. Ak netušíte, kde presne sa nachádza, napovieme, že hneď z druhej strany budovy je SNG. Moderná architektúra sa snúbi so „starou“ Bratislavou. Fotografia je z roku 1940.

Sanitas
www.facebook.com V. Malík

Kerametal, pred ním Kultúrny dom Ružinov, vpravo Obchodný dom a Hotel Bratislava. A všade plno zelene. Zabudli sme na niečo?

Ružinova
www.facebook.com Andrey Sturdik

Panelový spôsob stavby na Šustekovej ulici, kedy človek nevedel, či búrajú alebo stavajú. Vďaka týmto stavbám má polovica z nás, kde bývať.

Šustekova ulica
www.facebook.com

Len pár ulíc od Šustekovej sa nachádza Bulíkova ulica. Na tejto fotografii vidieť ešte čerstvo zasadené stromčeky a peknú úpravu okolia. Dnes by sa tam teda tak ľahko zaparkovať nedalo.

Bulíková ulica
www.facebook.com

Nádherný „záber“ na historickú budovu SND. Maľba/pohľadnica pochádza niekedy z rokov 1904 až 1907 a je dôkazom, že niektoré veci napriek plynúcemu času zostávajú stále rovnaké.

Historická budova SND
www.facebook.com

Ešte za čias Márie Terézie sa na Radlinského ulici nachádzal Justičný palác – Schilsonov palác. V 60. rokoch sa tam nachádzal a starobinec a potom už nič. Ako veľa krásnych budov, i táto bola zbúraná.

Radlinského ulica
www.facebook.com Peter Szakal

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X