Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
podhradie
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
6. septembra 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #20

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Spoznávate Hurbanovo námestie? Začiatkom 20. storočia ešte nestál Baťa, po meste sa prepravovalo aj na koňoch a Kostol Najsvätejšej trojice už vtedy pôsobil veľkolepo.

Hurbanovo_namestie
www.facebook.com

Stará radnica vyzerala v roku 1959 trochu útulnejšie ako dnes. Príjemný parčík s fontánou lákal všetkých mestských milovníkov prírody. Niektorí sa do tohto pokojného prostredia dokonca chodili pozerať na to, ako tam zapaľujú plynové lampy.

Stará radnica
www.facebook.com

Michalská veža patrí ku skvostom Bratislavy, a preto sa často objavovala na pohľadniciach. Táto je zo začiatku 20. storočia.

Michalska_veza
www.facebook.com

Na Železnej studničke boli už od roku 1828 v areáli mlyna kúpele s reštauráciou. Aj vy ste sa chodili člnkovať na jazero a potom do reštaurácie na koláčik a niečo dobré na pitie?

Železná studnička
www.facebook.com

Bývalá podoba dnešného Hlavného námestia. Fotografia je z 80. rokov, keď sa ešte volalo Námestie 4. apríla. Vidieť na nej aj originálny fragment cikajúcich chlapcov z Rolandovej fontány, ktorí boli nahradení chlapcami s delfínmi. Stalo sa tak vraj preto, že pôvodný fragment pohoršoval starých Prešporákov.

Námestie 4. apríla
www.facebook.com

Štátna nemocnica mala v roku 1924 už úctyhodných 56 rokov. Stromy vyzerajú ešte „čerstvo“ zasadené a koše ako nové.

Štátna nemocnica
www.facebook.com , Zuzana Černeková

Akvarel, ktorý namaľoval Béla Marx, zobrazuje Primaciálne námestie v plnej kráse. Ešte pôvodná dlažba, farby budov pekne sýte a ľudia distingvovaní. No krása.

Primaciálne námestie
www.facebook.com

Uličiek zo Žižkovej na nábrežie Dunaja bolo sedem či osem. Táto konkrétna by mala byť Slatinská. Ale, ak ste iného názoru, ozvite sa.

podhradie
www.facebook.com

Vláčik na tejto pohľadnici by mal smerovať na Železnú studničku. Či to tak je naozaj, musíte potvrdiť vy.

vláčik
www.facebook.com

Pamätáte sa na túto podobu podhradia? Keby sa tieto domčeka nachádzali v Bratislave dnes, bol by to pohľad na nezaplatenie.

podhradie
www.facebook.com

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X