Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pošta, Námestie SNP
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
27. septembra 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #23

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Ručne kolorovaná fotografia zobrazuje Židovskú ulicu plnú života. V dome U dobrého pastiera sa dnes nachádza Múzeum hodín. Zavítali ste doň niekedy?

Židovská ulica
www.facebook.com

Hrad Devín kedysi vyzeral naozaj veľkolepo. Z ktorého roku pochádza táto maľba nie je známe, ale hrad vraj začal pustnúť už 100 rokov pred tým, ako ho Napoleon vyhodil do vzduchu.

hrad Devín
www.facebook.com

V 30. rokoch vyzerala budova pošty na Námestí SNP rovnako ako na tejto pohľadnici. Pred ňou bolo veľké trhovisko, takže tam vždy vládol život.

Pošta, Námestie SNP
www.facebook.com

Na Prídavkovej ulici sa ešte v starých dobrých časoch, keď Podhradie stálo v tejto podobe, nachádzala materská škola. Za domom s balkónom bol najprv sirotinec a potom škôlka.

Prídavková ulica
www.facebook.com , Miloš Nosál

Originál Propeler, postavená v rakúskej lodenici v roku 1891. Táto loď dokázala odviesť 300 ľudí a od roku 1947 do roku 1966 premávala z Bratislavy do Petržalky.

Propeler
www.facebook.com , Dusan Maron

V kaviarňach sa v nie tak dávnych časoch študenti učili na skúšky, umelci v nich tvorili svoje diela, ľudia si tam chodili čítať noviny. Určite to tak bolo aj v Kaviarni Korvín na Obchodnej ulici.

Obchodná ulica, kaviareň Korvín
www.facebook.com , Renata Morgan

Kostol navštívenia Panny Márie a kostol Reformovanej kresťanskej cirkvi na jednej fotografii sa len tak nevidí. V dvadsiatych rokoch minulého storočia sa na dnešnom Námestí SNP nachádzala aj Tatra Banka. 🙂

Námestie SNP
www.facebook.com , Miloš Nosál

Pohľadnica z roku 1916, na ktorej môžete vidieť spodnú časť Námestia SNP. Za sto rokov sa toho celkom dosť zmenilo.

Námestie SNP
www.facebook.com , Miloš NOsál

Malá spomienka na leto. Pohľad na Most SNP a Zlaté piesky – prečo ich ale v 80. rokoch dali na jednu pohľadnicu je záhada.

Zlaté piesky
www.facebook.com

Zámocká ulica bola vskutku malebná. Nanešťastie, v tejto podobe ju už môžete zahliadnúť len na fotografiách či pohľadniciach.

Zámocká ulica
www.facebook.com

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X