Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Reduta
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
15. novembra 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #30

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Národná banka Československa pôsobila v 30. rokoch naozaj impozantne. V otvore hore je vraj miesto na sochu, v skutočnosti tam ale žiadna nikdy nebola. Naľavo od nej vidieť hostinec U červeného vola a vpravo na Gorkého ulici si môžete všimnúť Pekársku baštu.

Národná banka Československa
www.facebook.com

Slovenské národné múzeum bolo v 30. rokoch Zemedelským múzeom. V tympanóne sa vtedy nachádzal reliéf Oráč s koňom (jeho autorom je František Uprka), ktorý bol zničený v roku 1944 pri bombardovaní.

Slovenské národné múzeum
www.facebook.com

Nezdá sa, že by sa študentský domov Mladá Garda od 50. rokov veľmi zmenil. Ako to vidíte vy? Vynárajú sa nejaké „nerestné“ myšlienky? 🙂

Mladá garda
www.facebook.com

V 20. rokoch sa na nábreží nachádzalo Ministerstvo s plnou mocou pre správu Slovenska. Cesta k slobode bola veru poriadne kľukatá.

Ministerstvo, nábrežie
www.facebook.com

Sokolovňa – TJ Sokol Bratislava bola založená v roku 1919. Ešte v roku 1928 bol na budovu sokolovne takýto pekný pohľad (kým ju neobstavali). Je pôsobivé, že aj po toľkých rokoch slúži svojmu účelu.

Sokolovňa
www.facebook.com

Okolo roku 1936 bola Reduta v modrom 🙂 Tá reštaurácia na ulici pôsobí zahranične, ako by si človek odskočil do Viedne či do Paríža.

Reduta
www.facebook.com

Spoznali ste Zochovu ulicu? V 30. rokoch tam asi ešte nebýval nikto z vás, ale trochu neskoršie narodení si na ňu môžu v dobrom zaspomínať.

Zochova ulica
www.facebook.com

Ďalšia fotografia z 30. rokov. Asi vám netreba hovoriť, že sa pozeráte na Živnodom. Aké naň máte spomienky?

Plympia, Živnostenský dom
www.facebook.com

Luxusný záber na Lafranconi (správne Lanfranconi) v roku 1951. Vtedy to bola ešte Žižkova škola – internátna vojenská škola.

Lanfranconi
www.facebook.com

Nemocnica na Mickiewiczovej bola okolo roku 1953 presné takáto. Zaujímavé je na nej azda najviac to, že priečelie budovy a hlavný vchod (ak ho tak možno nazvať) je do uzavretého areálu parku nemocnice.

Nemocnica na Mickiewiczovej
www.facebook.com

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X