Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
hrad
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
22. novembra 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #31

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Hrad a okolie v roku 1949 vyzerali o dosť inak ako dnes. Petržalku nebolo takmer ani vidieť a všade klíčila zeleň. Krása!

Hrad, mesto
www.facebook.com

Pohľadnica s ruinou Bratislavského hradu. Vpravo na fasáde ešte vidieť stopy po schodisku barokového paláca Terezianum, ktorý zanikol v roku 1811.

ruiny hradu
www.facebook.com

Taká nedeľná prechádzka na hrad musela byť krásnym spríjemnením konca týždňa. Chodíte na podobné vychádzky aj vy?

hrad
www.facebook.com

Táto fotka nie je až takého starého dáta, preto nie je prekvapením, že presne vystihuje väčšinovú slovenskú náturu. Takýto neporiadok sa tam dnes už neobjavuje, či?

hradná brána
www.facebook.com

Od Dómu sv. Martina je/bol takýto pekný výhľad na hradný vrch. Vpravo vidieť zachovalé hradby, ktoré oddeľovali historické jadro stredovekého mesta.

hradný vrch
www.facebook.com

V 70. rokoch sa dostala do obehu takáto pohľadnica. Kto z vás identifikuje miesta, zobrazené na všetkých štyroch okienkach?

pohľadnica
www.facebook.com

Pekný záber na superkvalitnej pohľadnici zo 70. rokov 🙂 zachytáva dostavbu Mosta SNP a luxusnú výletnú kabínkovú loď botel Javorina. Svoju púť ukončil v roku 1971.

most SNP, nábrežie
www.facebook.com

S pohľadnicami zo 70. rokov sa akoby vrece roztrhlo. Ak sa nemýlime, tak takýto pohľad by sa vám v tom čase naskytol z Mičurina.

mesto, hrad
www.facebook.com

Štúrova bola v 60. rokoch celkom pokojná ulica. Električka T2 a tie skvelé autíčka zaváňajú nostalgiou. Uprostred cesty sa nachádzal zelený ostrovček a autá parkovali tak ďaleko od seba ako by mali nekonečne veľa miesta. Pamätáte sa na tie časy?

štúrova ulica
www.facebook.com

Dnešný diel Krás Bratislavy ukončíme pohľadom na večernú Bratislavu. Pohľadnica zo 70. rokov ukazuje v tom čase všetky dôležité miesta, od hradu cez Slavín až po Michalskú bránu.

pohľadnica večerné mesto
www.facebook.com

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X