Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Štúrova ulica
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com Ka Ssandra
17. mája 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o., Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #4

Zaspomínali ste si s nami pred týždňom pri desiatich vybraných fotografiách? Uvideli ste desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Takto vyzerala SPŠ chemická na Račianskej ulici v 60. rokoch. Dnes v tejto budove sídli Nemecká škola Bratislava. Kto tam strávil svoje študentské roky?

SPŠ chemická
www.facebook.com

Obchodný dom Dunaj bol už v roku 1960 poriadne vysvietený a k tomu vyzdobený. Išlo o časy, keď sa ešte v obchodoch balilo všetko, čo ste kúpili. Hoci aj do bieleho papiera s potlačou obchodného domu.

OD Dunaj
www.facebook.com F. Petrlík

Národná banka Československa a dopravná špička na Štúrovej ulici okolo roku 1970. Frmol pozostával z týchto pár autíčok. Skúste to porovnať s dneškom.

Štúrova ulica
www.facebook.com Ka Ssandra

V roku 1944 stál na Mudroňovej ulici takýto krásny drevený kríž. O škole sa ešte ani nechyrovalo. Albrecht by mál stať presne oproti.

Mudroňova ulica, drevený kríž
www.facebook.com Monika Schweighofer

Keď už sa v poslednom čase toľko píše o Starom moste, ktorý sa znova stavia, môžeme si trochu pripomenúť aj ako vyzeral pred 80 rokmi. Pôvodne sa volal Most Františka Jozefa I., potom Štefánikov most, Most Červenej armády a až nakoniec Starý most.

Starý most
www.facebook.com

Secesný Hotel Deák na rohu Štefánikovej a Lermontovovej ulice mal približne v roku 1911 na fasáde prekrásne maľby. V 1915 v jeho podzemí otvorili prvý prešporský kabaret. Jeho sláva trvala však len do roku 1918, keď ho premenovali na Československý dom. O dva roky neskôr kabaret zatvorili a krásne maľby z fasády zoškrabali. Z ozdoby mesta sa stala obyčajná budova.

Hotel Deák
www.facebook.com Melchiot Flladelfi

Niekedy zaujímavé fotky vznikajú aj takto z okna. Pohľad zo Židovskej 19 na Kapucínsku a jej skrytých dvorov.

Židovská ulica, Kapucínská ulica
www.facebook.com Ján Kučera

Takto úžasne vyzeralo Hodžovo námestie v 60. rokoch. Možno doba nebola dobrá, ale aspoň bolo krajšie prostredie. Hoci treba uznať, že dnes vtedajší Pioniersky palác, dnešný Prezidentský pôsobí o niečo dôstojnejšie.

Hodžovo námestie
www.facebook.com Robert Kaprinay

Luxusný hotel Devín bol v 60. rokoch takýto krásny. Naokolo sa dalo pokojne zaparkovať, alebo si hostia mohli zobrať ten štýlový taxík, ktorý stál pred budovou. Vtedy taxíky neboli také nápadné ako dnes, označovali sa iba prerušovaným pásikom na dverách.

Hotel Devín
www.facebook.com

Pohľad na historickú časť Bratislavy spôsobuje pôžitok. Dnes z tých krás až tak veľa neostalo, tak sa pokochajte aspoň pohľadom.

Stará Bratislava
www.facebook.com Zuzana Rachel Terezia Marczel

Páčia sa vám staré fotky Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X