Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Križovatka pod Manderlákom
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
13. marca 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #47

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Michalská ulica patrí k obľúbeným uliciam väčšiny Bratislavčanov. Až na pár maličkostí zostala táto časť Bratislavy temer rovnaká. Tak ako dnes, aj pred mnohými rokmi na nej vládol život. 🙂

Michalská ulica
www.facebook.com

Račianske mýto vyzeralo v roku 1958 upravenejšie ako dnes. Električky i budovy boli čistejšie, o sprejeroch sa ani nechyrovalo a nevkusná reklama ešte ani nebola v pláne.

Račianské mýto
www.facebook.com

Križovatka pod Manderlákom bola rušným miestom už v roku 1958. Kaviareň Grand ešte fungovala a ľudia boli očividne dosť uponáhľaní.

Križovatka pod Manderlákom
www.facebook.com

Múzeum V. I. Lenina ani väčšina z tých krásnych stromov sa na Štefánikovej ulici nezachovali. Kto do tohto múzea chodil zo školy na premietania sovietskych filmov?

Štefánikova ulica
www.facebook.com

Stará Petržalka ešte v časoch, keď sa staré búralo a menila sa na dnešnú džungľu. Kedysi 16-tisícové predmestie Bratislavy sa postupne zmenilo na takýto „cintorín“, aby mohlo ustúpiť betónu. Z Husitskej ulice zostala už len spomienka.

Stará Petržalka
www.facebook.com

Nádherná fotografia Suchého mýta s pôvodnou zástavbou, vľavo je vchod do známej krčmy Fajka. Úžasné kamenné chodníky a cestičky z mačacích hláv už mesto veľmi nekrášlia.

Suché mýto
www.facebook.com Pavol Mózeš

Spomínate si na túto fontánu pred Avionom? Stĺpik z nej neskôr premiestnili na Námestie SNP pred Starú tržnicu. Dnes je z tých stromov hotová džungľa. 🙂

Avion
www.facebook.com Karol Plicka

Spoznali ste vrchnú časť Obchodnej ulice? Pravdepodobne jedna z prvých električiek v Bratislave práve smeruje z alebo na dnešné Hurbanovo námestie.

Obchodná ulica
www.facebook.com

Takýto detailný záber na Židovskú ulicu sa nevidí často. Veľký požiar, ktorý v roku 1913 vypukol v Podhradí, ju natoľko poznačil, že už nikdy sa ju nepodarilo plne zrekonštruovať.

Židovská ulica
www.facebook.com Pressburger Blikkfang

Viete, kde sa nachádza táto budova? Bývalá Štátna reálka, kedysi VŠMU či hudobná škola? Je to pohľad z poschodia Primaciálneho paláca na ešte nezastavaný trakt radnice (vľavo) i na pôvodnú budovu kláštora pred prestavbou na „novú radnicu“ (vľavo).

Primaciálne námestie
www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X