Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Alžbetka
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
27. marca 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #49

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Kapucínska ulica vyzerala okolo roku 1930 približne ako dnes. Malé námestíčko je stále pôvabné, navyše je v noci krásne nasvietené a hrad je z tohto pohľadu majestátny.

Kapucínska ulica
www.facebook.com

Spoznali ste roh Kollárovho námestia a Obchodnej ulice, bývalé mestské kúpele? Touto budovou sa Bratislava pýši dodnes.

Kollárovo námestie
www.facebook.com

V dolnej časti Kollárovho námestia na pravej strane to zas vyzeralo takto. Určite si spomínate na diskotéky, ktoré sa tam konávali. Napríklad v Olympii či v Tatre.

Kollárovo námestie
www.facebook.com

V pozadí fotografie sa nachádza budova Stavebnej fakulty, vedľa nej je Chemicko-technologická fakulta a napravo vykúka veža Blumentálu. V popredí je Alžbetka a zboku na Radlinského Zverinec. Aké sú vaše spomienky naň?

Alžbetka
www.facebook.com

Viete, odkiaľ je táto fotografia? Vraj je to Vysoká ulica, ktorá bola známa najmä vďaka číslu 44. Objavili sa však hlasy, že by mohlo ísť o Jozefskú ulicu číslo 19. Čo je správne?

Vysoká ulica/Jozefská ulica
www.facebook.com

Opäť pohľad na mestské kúpele, tentoraz však smerom z Obchodnej ulice. Nádherný záber akoby z kopčeka s krásnym hradom v pozadí.

Obchodná ulica
www.facebook.com

Schöndorfská ulica po druhýkrát. 🙂 Obchodná ulica po nahradení malých vinohradníckych domčekov modernejšou zástavbou. Stredom vedie trať električky v úseku Hurbanovo námestie – Račianske mýto.

Obchodná ulica
www.facebook.com

Dunajská ulica bola kedysi naozaj prekrásna. Lemovali ju nižšie aj vyššie domy a na prízemí bolo množstvo obchodíkov. Vpravo je Liga passage, ten domček stále stojí a dole je optika.

Dunajská ulica
www.facebook.com

Tieto krásne domčeky sa nachádzali na Fazuľovej ulici. V pozadí vidieť vežu Blumentálskeho kostola. Škoda, že z údolia kvetov (Blumen Tal) nezostalo ani údolie, ani tie kvety.

Fazuľová ulica
www.facebook.com

Bratislavské korzo bolo kedysi vždy plné ľudí. Z tejto fotografie to vyzerá tak, že žien žilo v hlavnom meste žalostne málo. 🙂 V tom čase ste nepotrebovali mobil, stačilo zájsť na korzo a našli ste, koho ste potrebovali.

korzo
www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X