Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestský pivovar
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
10. apríla 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #51

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Nezabudnuteľná čitáreň u Červeného raka. Vchod bol z Michalskej 24, vedľa obchodu z kožušinami. Spomínate si, ako kedysi vyzeralo toto miesto?

Čitáreň u červeného raka
www.facebook.com

Krásna fotka ulice starej Bratislavy, mliekareň, viecha neskôr známa ako „ponorka“. Takýto pohľad sa vám mohol naskytnúť spod klenby Michalskej veže niekedy v polovici 50. rokov.

Michalská brána, veža
www.facebook.com

Na Kapucínskej už dávno nie je tak živo ako pred mnohými rokmi. Na poschodí bývali židovské rodiny, ktoré mali dole svoje obchodíky. Viete o tom niečo?

Kapucínksa ulica
www.facebook.com

Stavbu kláštora a kostola Notre Dame dokončili v roku 1754, konkrétne 17. júla sa za účasti Márie Terézie a Františka I. uskutočnil slávnostný vstup mníšok do kláštora. Pôvodne to mala byť veľká bazilika, avšak kvôli peniazom sa stavba nerozširovala.

Kostolik Notre Dame
www.facebook.com

Identifikovali ste aj podľa Starého mosta Šafárikovo námestie? Takto bolo odfotené v roku 1909 z Landererovho paláca (ženijné kasárne).

Šafárikovo námestie
www.facebook.com

Malý prepoštský dom slúžil ako hospodárske zázemie paláca prepošta na južnej strane ulice. Bol postavený niekedy v druhej polovici 15. storočia.

Prepoštská ulica
www.facebook.com imhd.sk

Hviezdoslavovo námestie v zime v časoch, keď Reštaurácia Kern alebo Detská cukráreň ešte fungovala. Klasická meštianska reštaurácia s tradíciou patrila k obľúbeným miestam Bratislavčanov.

Hviezdoslavovo námestie
www.facebook.com

Na začiatku 20. storočia vyzeralo Šafárikovo námestie aj takto. Kopy zeminy tam zostali asi dodnes 🙂

Šafárikovo námestie
www.facebook.com

Mestský pivovar – Meštiansky pivovar bol Bratislavčanmi mimoriadne obľúbený nielen pre vynikajúce pivo a pre svoju polohu blízko Dunajského nábrežia, ale najmä pre vychýrenú pivovarskú reštauráciu s kvalitnou kuchyňou. Posledné pivo opustilo jeho brány v roku 1968. Zbúrali ho kvôli výstavbe Mosta SNP.

Mestský pivovar
www.facebook.com

Hotel Dax, kedysi hotel Kriváň, horná časť Štefánikovej ulice. Určite si spomínate na zmrzlinu, ktorú na terase predávali. 🙂

Štefánikova ulica
www.facebook.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X