Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Propeler, Dunaj
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
27. decembra 2015 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #36

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

V roku 1969 po Dunaji premávala takáto loď. Vznikla v roku 1958 a dokonca sa objavila vo filme Výlet po Dunaji. Pred tým, ako 30. 4. 1975 vyhorela, slúžila ako hotel na vode – botel.

loď na Dunaji
www.facebook.com

Spomínate si na bývalú Rázusovu ulicu? Na Rázusovom nábreží sa takto luxusne bývalo niekedy v 20. rokoch. Domy s nádherným výhľadom na rieku tam stáli až do konca 60. rokov, keď ich zbúrali kvôli výstavbe mostu.

dunajské nábrežie
www.facebook.com

Malá spomienka na plavbu po Dunaji v 60. rokoch. Propeler bol určite najpríjemnejšou možnosťou dopravy v Bratislave. Príjemné s užitočným sa nespája vždy. 🙂

Propeler, Dunaj
www.facebook.com

Po Dunaji premávali aj takéto lode. Táto konkrétne v 40. rokoch prepravovala kameň.

Dunaj, preprava
www.facebook.com

Na Dunaji to okolo roku 1933 vyzeralo aj takto. Na nábreží sa krásne vyníma Reduta, vľavo sú ešte pôvodné Vodné kasárne, kde sa dnes nachádza SNG.

nábrežie, Reduta, Dunaj
www.facebook.com

Priznajte sa, kto chodil nakupovať na Družbe do Budapešti a potom veci „pašoval“? Plávajúci hotel od soboty do štvrtka kotvil v Budapešti a potom sa vrátil do Bratislavy. Týždňové zájazdy boli obľúbené i preto, že na Družbe mali najlacnejšie pivo a najlepšiu kávu.

Dunaj, Družba
www.facebook.com

Nábrežie malo niekedy v roku 1934 túto podobu. Neďaleko odtiaľ boli kasárne, čiže stretnúť tam vojakov nebolo neobvyklé. 🙂

nábrežie, Dunaj
www.facebook.com

Kto z vás navštevoval Strednú priemyselnú školu strojnícku na Fajnorovom nábreží? Ak netušíte, ktorá to je, ide o budovu v strede.

nábrežie, Dunaj
www.facebook.com

Vládna budova, prístav a nábrežie v roku 1925. Takéto pekné obrázky nikdy neomrzia.

prístav, vládna budova
www.facebook.com

Priestav, ako sa prístavu hovorilo za I. ČSR, bol v roku 1924 živým miestom. Ani sa to nezdá, že v Bratislave bolo toľko námorníkov, všakže?

Dunaj, prístav
www.facebook.com

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X