Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Primaciálny palác
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
17. januára 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #39

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Budova Ministerstva zahraničných vecí SR vyzerala okolo roku 1940 presne tak, ako na tejto fotografii. Viac ako samotná budova sú fascinujúce autá parkujúce pred ňou. Viete, čo sú to za modely?

Ministerstvo zahraničných vecí
www.facebook.com

V 70. – 80. rokoch bola Reduta rovnako krásna ako dnes. Päť motorových vozidiel a len jedno v pohybe, chodcov na dnešné pomery tam bolo tiež málo, miesta na parkovanie neuveriteľne veľa. Pod hodinami na rohu si kedysi dávala rande polovica Bratislavy. To boli časy. 🙂

Reduta
www.facebook.com

Bývalý arcibiskupský letný palác, Dom pionierov a dnes to je úrad vlády. Na ktoré z toho sa vám viažu spomienky?

Arcibiskupský letný palác
www.facebook.com Karol Plicka

Takýto nádherný pohľad do útrob Vodných kasární sa vám často nenaskytne, preto si ho vychutnajte. 🙂 Fotografia Karola Plicku je aj pre to výnimočná.

Vodné kasárne
www.facebook.com Karol Plicka

Pamätáte sa na Ferdinandove kúpele na Železnej studienke? Priečelie budovy bolo veľmi pekne upravené a všade bola vysadená zeleň aj napriek tomu, že núdza o ňu v okolí nebola. Budovu zbúrali v roku 1970.

Železná studienka
www.facebook.com

Na pohľadnici z roku 1898 sa na tympanóne Primaciálneho paláca nachádzala pôvodná freska od Franza Maulbertsa. V roku 1959 ju nahradila mozaika Ernesta Zmetáka.

Primaciálny palác
www.facebook.com

Ďalší z unikátnych pohľadov na Tereziánsku sýpku, na ktorej mieste dnes stojí Reduta. Je to neobvyklý pohľad, pretože Dunaj tečie za sýpkou.

Tereziánsky sýpka
www.facebook.com

Vodné kasárne asi nikdy neomrzia. Kto mál rád Bratislavu ešte pred rôznymi neželanými zmenami, v tomto prípade pred pridaním obludnej železnej konštrukcie na budovu SNG, sa tomuto záberu poteší.

Vodné kasárne
www.facebook.com

V polovici 20. rokov vyzeral Ústav národného zdravia ešte k svetu. Budova, ktorá by sa pri dobrom zaobchádzaní aj dnes v Bratislave krásne vynímala, už má najlepšie časy dávno za sebou.

Bezručova ulica, Ústav národného zdravia
www.facebook.com Karol PlickaFoto: www.facebook.com Karol Plicka

Gymnázium na Grösslingovej ulici a vedľa neho Modrý kostolík. Kto z vás študoval na tomto gymnáziu? Podeľte sa o svoje spomienky.

Gymnázium na Grosslingovej ulici
www.facebook.com

Páčia sa vám Krásy Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

BratislavaDen

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X