Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Malinovského ulica
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
28. februára 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #45

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Veľká križovatka na Trnavskom mýte, vzadu sú domy na Šancovej. Električka, pravdepodobne číslo 6 či 8, ide smerom na Vajnorskú. Fotografia pochádza z druhej polovice 70. rokov.

Trnavské mýto
www.facebook.com

Nádherný záber na hlavnú stanicu z čias dávno minulých. Keď ešte bola konská doprava, vyzerala stanica a jej okolie akosi krajšie.

Hlavná stanica
www.facebook.com

Takmer pred 100 rokmi, okolo roku 1917, sa k hlavnej stanici dostali električky bez väčších problémov. Električkové obratisko pred hlavnou stanicou je vskutku praktickou záležitosťou.

Hlavná stanica
www.facebook.com

V roku 1905 vyzerala hlavná stanica pri pohľade z dnešného Jaskového radu takto. Tie dva polorondely sú pravdepodobne depá aj obratiská. Je to tak?

Hlavná stanica
www.facebook.com Martin Entner

Bývalá Masarykova štátna ľudová a meštianská škola okolo roku 1939. Budova sa nachádza na Čachtickej ulici a dnes tam sídli cirkevná škola. Navštevovali ste ju?

Masarykova štátna ľudová škola
www.facebook.com

Detvianska ulica bola v 50. rokoch takýmto pokojným miestom. Vo vilovom dome býval doktor Hlaváč s manželkou, dokonca tam mal aj ordináciu.

Detvianska ulica
www.facebook.com

Farský kostol sv. Filipa a Jakuba na hornom konci Rače už okolo roku 1934 pôsobil impozantne. Nie ste v ňom pokrstení či zosobášení?

Farský kostlo sv. Filipa a Jakuba Rača
www.facebook.com

Okolo roku 1949 tadiaľto chodila na stanicu električka. Na Malinovského ulici v tom čase neboli takmer žiadne autá a na skrášlenie tam boli všade vysadené stromy.

Malinovského ulica
www.facebook.com

Spojnica medzi Dunajskou a Dostojevského radom, vtedajšia Kempelenová dnešná Klemensova ulica. V 30. rokoch pôsobila ulica uhladene a upratane, vyzerala priestranne a noblesne. Samozrejme, po autách ani chýru, ani slychu.

Kempelenová ulica/Klemensova
www.facebook.com

To je parádna ulica, však? Ventúrska na prelome storočí. Vľavo v rohu je historická podoba dnešnej rudly – predchodca najpoužívanejších „dopravných prostriedkov“ na pešej zóne. Prevádzky kaviarní a obchodov to už vtedy mali so zásobovaním náročné.

Venturska_ulica_prelom_storoci_staraba.jpg
www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X