Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krasy_bratislavy_83_kolaz.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
20. novembra 2016 ZaujímavostiStará Bratislava na fotografiách od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krásy Bratislavy alebo ako hlavné mesto vyzeralo kedysi, časť #83

Uvideli ste pred týždňom desať miest „novými“ očami? Vybavili ste si minulosť? Odhalili ste krásy Bratislavy tak ako sa menila v čase? Ak ste v mysli čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali s radosťou a kladne máme pre vás dobrú správu. Teraz si s nami totiž spomínanie môžete zopakovať.

Blok domov, ktoré sa nachádzali v tom čase v Podhradskom nábreží, sú čiastočne zachované doteraz. V pozadí vidieť objekt Rybárskeho cechu.

Podhradie_blok_domov_objekt_rybarskeho_cechu_staraba.jpg
www.facebook.com

Na Zuckermandel spomínajú starí Bratislavčania vždy s láskou. Kostol Najsvätejšej Trojice a Rybársky cech určite spoznávate.

Zuckermandel_staraba.jpg
www.facebook.com

Na Kostole Najsvätejšej Trojice sa nachádza pamätná tabuľa pátra Scherza od Alojza Rigeleho. Karol Scherz de Vasoja bol farárom na Zukermandli, ktorý bol známy svojou dobročinnosťou a ľudomilnosťou. Pohľadnica pochádza z roku 1908.

Kostol_najsvatejsej_trojice_tabula_patra_scherza_staraba.jpg
www.facebook.com

Jedna z uličiek „hriešnej lásky“ Oeserova. Vľavo – zvláštna budova bez okien – sa nachádza ľadová jama, odkiaľ predávali ľad.

Oeserova_ulicka_ladovna_staraba.jpg
www.facebook.com

Rybársky cech sa nachádza v rokokovom dome z 18. storočia. Pri spomienke na skvelé rybacie špeciality, ktoré tam podávali, sa nám zbiehajú slinky. 🙂

Rybarsky_cech_zuckermandel_staraba.jpg
www.facebook.com

Kostolík na Žižkovej ulici stále stojí, ale toto zákutie pôsobí trochu osamelo. Kedysi dávno tam filmovali Poslednú bosorku.

Kostolik_ziskova_ulica_staraba.jpg
www.facebook.com

Poznáte detské jasle a škôlku vo Vydrici? Kto z vás tam strávil prvých pár rokov svojho života?

Pridavkova_ulica_vydrica_staraba.jpg
www.facebook.com

Brämerova kúria na Žižkovej ulici v Podhradí. Pôvodne renesančná stavba z prelomu 16. a 17. storočia bola neskôr klasicisticky upravená. Dnes je kultúrnou pamiatkou.

Bramerova_kuria_staraba.jpg
www.facebook.com

Žižkova ulica dostala svoje meno až v roku 1945, pred tým sa volala podľa Hermanna Göringa, pred rokom 1939 Podhradská a od 1879 do 1920 podľa uhorskej kráľovnej Márie Terézie.

Zizkova_ulica_staraba.jpg
www.facebook.com

V časoch, keď bola Bratislava ešte viacjazyčná, kolovala po svete takáto pohľadnica. Chodievali ste po tej cestičke aj vy?

Podhradie_cesticka_staraba_profila.hu_.jpg
www.facebook.com profila.hu

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X