Kriminálka zadržala starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého, úrad si nie je vedomý pochybenia

Ba nove mesto novy vicestarostovia urad mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

Miestny úrad je presvedčený, že obvinenie sa ukáže ako neopodstanené.

Bratislavská kriminálka vo štvrtok ráno zadržala starostu Nového Mesta Rudolfa Kusého. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca mestskej časti Marek Tettinger.

K celej záležitosti sa môžeme bližšie vyjadriť, až keď budeme vedieť, čoho sa tento prípad týka. Nie sme si totiž vedomí žiadneho porušenia legislatívy, ktorého by sa mohol starosta mestskej časti dopustiť,“ uviedol hovorca.

Netlmočili im výhrady

Dodal, že zamestnancom Miestneho úradu Nové Mesto nikto netlmočil žiadne relevantné výhrady či podozrenia, ktoré by zakladali podozrenie, že úrad či jeho štatutári v čomkoľvek postupovali protiprávne.

Bratislavská krajská polícia vo štvrtok ráno informovala o zadržaní verejného činiteľa, ktorý je obvinený zo spáchania trestného činu proti poriadku vo veciach verejných.

Terčom trestných oznámení

Ako úrad sa dlhodobo usilujeme posilňovať transparentnosť, hospodárnosť pri verejnom obstarávaní, presadzujeme efektívnejšie fungovanie samosprávy a zabezpečenie férového prostredia pre všetkých, ktorí so samosprávou prídu do kontaktu,“ uviedol hovorca a dodal, že Miestny úrad Nové Mesto, ako aj starosta mestskej časti, boli za posledných 10 rokov opakovane terčom rôznych anonymných trestných oznámení a obvinení.

Orgánom činným v trestnom konaní sme vždy poskytli maximálnu súčinnosť, rovnako budeme konať aj v tomto prípade,“ doplnil hovorca a dodal, že doteraz sa vždy všetky vznesené obvinenia ukázali ako neopodstatnené a nezmyselné.

Sme presvedčení, že inak tomu nebude ani tentoraz. V tejto chvíli nemáme vedomosť, čoho by sa malo aktuálne trestné oznámenie týkať,“ uzavrel.

Zneužívanie právomoci

Bratislavská krajská kriminálna polícia zasahovala v prípade vyšetrovania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Vyšetrovanie tejto trestnej činnosti bolo začaté na Okresnom riaditeľstve PZ v Bratislave III, no prípad si pre jeho rozsah a závažnosť na základe výberovej príslušnosti prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave,“ uviedla bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Ako dodala, vyšetrovateľ v tejto súvislosti zadržal jednu osobu, ktorú na základe dôkaznej situácie obvinil z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk