Kriminálny úrad finančnej správy odhalil novú nelegálnu výrobňu cigariet

Bratislava vyrobna cigarety nelegalne financna sprava kolaz.jpg

Výrobňa by denne dokázala vyrobiť až 1,5 milióna kusov cigariet, čím by mesačne štát na spotrebnej dani prišiel o 6,3 milióna eur.

V Bratislavskom kraji odhalil nelegálnu výrobňu cigariet. Ako informuje hovorkyňa Finančného riaditeľstva SR Martina Rybanská, kriminálnemu úradu finančnej správy (KÚ FS) sa tak podarilo zabrániť ďalším veľkým škodám pre štátny rozpočet.

Akcia je o to významnejšia, že prevádzka bola ešte len na začiatku výrobného procesu,“ uviedla hovorkyňa s tým, že potenciálne by denne dokázala vyrobiť až 1,5 milióna kusov cigariet, čím by mesačne štát na spotrebnej dani prišiel o 6,3 milióna eur.

Viac ako 30 ozbrojených príslušníkov KÚ FS vykonalo v utorok 6. júna prehliadku priestorov a pozemkov na území Bratislavského kraja. Na akcii sa zúčastnili aj príslušníci Policajného zboru SR.

Jej výsledkom bolo zaistenie viac ako 21 ton tabaku, 2 000 spotrebiteľských balení cigariet, výrobná linka na spracovanie tabaku a ďalšie komponenty,“ priblížila Rybanská. Únik na spotrebnej dani z tabaku a tabakových výrobkov bol pri zaistenom tovare vyčíslený na približne 2,1 milióna eur.

Počas zásahu zadržali dve osoby. „V predmetnej veci sa naďalej realizujú procesné úkony. V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ uzavrela Rybanská.

Bratislava vyrobna cigarety nelegalne financna sprava 2.jpg
Bratislava vyrobna cigarety nelegalne financna sprava 3.jpg
Bratislava vyrobna cigarety nelegalne financna sprava 1.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk