Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovacie miesta.
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: www.geograph.org.uk
20. apríla 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skVS, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kritická dopravná situácia a parkovanie vo Vrakuni stále aktuálnou témou

Vo Vrakuni obyvateľom dlhodobo strpčuje život stále kritickejšia dopravná situácia. Okrem každodenných kolón v nej pribúda stále viac osobných automobilov. Jeden z najväčších problémov je málo parkovacích miest.

Od marca 2017 je v platnosti nové všeobecne záväzné nariadenie týkajúce sa nových pravidiel parkovania v Bratislave. Platí aj pre mestskú časť Vrakuňa, ktorá je verejnosti známa vďaka kritickej dopravnej situácií. Miestne zastupiteľstvo vyčlenilo celkovo 2 490 parkovacích miest pre občanov. Z toho je vyhradených parkovacích miest – vykrížených – 836. Mestská časť berie do úvahy aj pripomienky občanov prostredníctvom verejných stretnutí. Možnou pomocou bude vybudovanie hromadných parkovacích, resp. garážových domov, ktoré vykompenzujú nedostatok parkovacích miest.

Parkovacia garáž
google.maps.com

Ďalšie riešenie, ktoré postupne dostáva reálnu podobu je zjednosmerňovanie ulíc. To má podľa zastupiteľstva zabezpečiť, aby ulice a chodníky boli opäť prechodné a ľahšie prejazdné. Vo februári 2017 sa realizovalo stretnutie občanov ohľadne dopravnej situácie vo Vrakuni. Problematika je diskutovanou témou od roku 2015. Následne v roku 2016 boli prijaté nové zásady na vydávanie povolení pre vyhradenie parkovacieho miesta, ktoré sa zaoberajú predovšetkým miestami pre ZŤP a pre obyvateľov mestskej časti. Toto všetko bolo zastupiteľstvom brané do úvahy pri prideľovaní a obnovovaní parkovacích miest. Aktuálne je lokalita Priehradnej a Podpriehradnej označná ako Obytná zóna s určenými pravidlami cestnej premávky.

Kruhový objazd Vrakuňa
google.maps.com

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X