Križovatka na Žitnej a Hečkovej ulici je už takmer zrekonštruovaná. Obyvateľ tvrdí, že bude kolabovať doprava

križovatka na Žitnej a Hečkovej ulici
Foto: Facebook/ Priatelia Rače/ Friends of Rača, Michal Feik

Dôvodom prerobenia križovatky mala byť výstavba obytného súboru Rínok Rača. Obyvatelia sa pýtajú, či bola táto rekonštrukcia potrebná.

Niektoré križovatky je potrebné po rokoch zrekonštruovať a prerobiť značenie, aby zabezpečovali plynulejšiu dopravu v mestách. Račianska križovatka na Žitnej a Hečkovej ulici pri pumpe sa momentálne taktiež rekonštruuje a bude čoskoro hotová.

Neďaleko pumpy vyrastá projekt Rínok Rača, ktorý prinesie stovky nových bytov spolu s parkovacími miestami, čím bude ešte väčší nápor na dopravu v tejto lokalite.

Ubudla zeleň

Pán Michal na sociálnej sieti vysvetlil, že úprava križovatky pozostáva z predĺženia ľavého odbočovacieho pruhu zo 70 metrov na 160 metrov. Žitná ulica sa rozšírila, no ukrojilo sa zo zeleného pásu medzi cestou a električkovou traťou.

Ak by sa podľa obyvateľa neprerobila svetelná križovatka Žitnej a Hečkovej ulice, doprava by skolabovala, pretože autám zo Žitnej na Hečkovu by nestačil odbočovací pruh.

„Takto podľa mňa automobilová doprava skolabuje tiež, ale trošku menej. Dnes vidíme len to, že ubudlo 340 m2 zelene, predĺžil sa odbočovací pruh z centra a vyrovnali sa jazdné pruhy v smere do centra,“ myslí si pán Michal. Dodal, že ohrozené sú najmä cesty na Hečkovej, Kadnárovej, Račianskej ulici a Černockého.

Križovatka na Žitnej a Hečkovej ulici
Križovatka pri pumpe sa prerába. Foto: Facebook/ Priatelia Rače/ Friends of Rača, Michal Feik

Developeri majú prednosť

Ďalším obyvateľom sa taktiež nepozdáva rekonštrukcia križovatky. Pán Martin si myslí, že osoby, ktoré projekt plánovali a schválili, zaspali niekde pred 20 rokmi.„Nechápem prečo by mal niekto, kto má rovno pred bytom zástavku električky, vôbec niekam do mesta chodiť autom,“ uviedol.

Developeri majú podľa pani Blaženy prednosť, žiadna seriózna koncepcia výstavby nie je a všetko sa len zhoršuje. Pani Monika upozornila na chýbajúce chodníky a tie, ktoré v úseku sú, by sa mali opraviť.

Podľa ďalšej obyvateľky je tragédia už teraz dostať sa v rannej špičke z Peknej cesty na Račiansku ulicu či do mesta. Poukázala na to, že o chvíľu zmiznú vinice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk