Križovatka v Devínskej Novej Vsi je ako začarovaná: Pozrite sa, kde sú časté dopravné nehody

Križovatka Devínska Nová Ves
Foto: Google maps, Michal Takáč, www.facebook.com

Obyvateľom Devínskej Novej Vsi robí na čele vrásky križovatka, ktorá sa nachádza pri vjazde do Devínskej Novej Vsi. Počas roka na nej totiž dôjde k niekoľkým dopravným nehodám.

Začarovaná križovatka?

Túto alebo podobnú otázku si kladú obyvatelia Devínskej Novej Vsi, keď sa spomenie križovatka v tvare T pri vjazde do mestskej časti. Ide totiž o križovatku, na ktorej dochádza k častým dopravným nehodám počas celého roka. Križovatka sa tu nachádza už niekoľko desiatok rokov. V utorok 11. decembra v podvečerných hodinách bola opäť v týchto miestach ďalšia dopravná nehoda.

Križovatka Devínska Nová Ves
Nehoda na križovatke pred vjazdom do Devínskej Novej Vsi. Foto: Michal Takáč

Jedno z vysvetlení, prečo je križovatka problémová, poskytol obyvateľ mestskej časti Michal Takáč. Vysvetľuje, že vodiči sú pri prechádzaní križovatky nepozorní: „Ľudia sa ponáhľajú domov a väčšinou prehliadnu oproti idúce auto smerom od železničnej stanice idúce po hlavnej ceste a tí, čo odbáčajú doľava do Devínskej Novej Vsi, im musia dať prednosť. Je to spôsobené nepozornosťou vodičov a nerešpektovaním zníženej rýchlosti na 50 km/h.“  Michal Takáč tvrdí, že do roka tu dôjde aj k štyrom dopravným nehodám.

Križovatka Devínska Nová Ves
Na tomto mieste sa nachádza križovatka, na ktorej je vysoké riziko dopravných nehôd. Foto: Google maps

Diskusie na sociálnej sieti

O križovatke sa na Facebookovej skupine Devínska Nová Ves rozpútala veľká diskusia. Pomedzi otázky o tom,  prečo vznikajú dopravné nehody pred vjazdom do mestskej časti, sa riešilo i to, či by nepomohol kruhový objazd. Kým jedna skupina diskutujúcich by kruhový objazd privítala, druhá skupina diskutujúcich tento nápad razantne odmietla a tvrdila, že vodiči by sa radšej mali naučiť jazdiť. Aký je váš názor na túto situáciu?

Križovatka Devínska Nová Ves
Diskusia na Facebooku. Foto: www.facebook.com
Križovatka Devínska Nová Ves
Diskusia na Facebooku.
Križovatka Devínska Nová Ves
Diskusia na Facebooku. Foto: www.facebook.com
Križovatka Devínska Nová Ves
Diskusia na Facebooku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk