Na križovatke Československých tankistov a Bratislavská sú nové semafory

Semafory zahorska bystrica bratislava.sk_.jpg
ilustračné: bratislava.sk

V Záhorskej Bystrici sú nové semafory na križovatke Ulica Československých tankistov a Bratislavská ulica.

Ako ďalej informovala Katarína Kohútiková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu, dopravný úsek, v ktorom bývali nehody, je teraz bezpečnejší. Pre chodcov sú tu tiež bezbariérové priechody. Semafory budú svietiť od 6. do 22. hodiny.

Svetelnú signalizáciu vybudovala mestská organizácia Generálny investor Bratislavy v hodnote 360-tisíc eur. Na jej vybudovaní sa finančne podieľala aj mestská časť Záhorská Bystrica, ktorá na to vyčlenila 60-tisíc eur. Podľa Kohútikovej križovatka je počas troch mesiacov v skúšobnej prevádzke. Cieľom je nastaviť efektívne fungovanie svetelnej signalizácie pre vodičov i chodcov.

V tomto úseku vybudovali aj priechody pre chodcov, pre odľahčenie dopravy je tam aj samostatný pruh pre odbočenie vozidiel vľavo v smere z Bratislavskej ulice na Ulicu Československých tankistov. „Cieľom tejto výstavby bolo zvýšenie bezpečnosti pre všetkých účastníkov cestnej premávky,“ povedal riaditeľ mestskej organizácie Generálny investor Bratislavy Vladimír Gašperák.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal spomenul, že mesto chce opraviť Bratislavskú ulicu v úseku od Československých tankistov až po Záhumenskú ulicu. Opravu naplánovali na koniec augusta v úseku 335 metrov. „V tomto roku je v pláne aj vypracovanie projektovej dokumentácie na odvodnenie dažďovej kanalizácie,“ ukončila Kohútiková.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk