Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
dieťa, pomoc, strach
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
25. februára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Krízové centrum Repuls zvýši kvalitu poskytovania svojich služieb, získa špeciálny prístroj pre detských klientov

Krízové centrum Repuls dostane nenávratný finančný príspevok takmer 2 500 eur. Použije ich na kúpu špeciálneho prístroja a peniaze použije aj na odborné vzdelávanie zamestnancov centra.

„Krízové centrum sa zapojilo do projektu Spoločné ciele, ktorého cieľom he zníženie rodovo podmieneného násilia a podpora existujúcich krízových poradenských centier pre ženy ohrozené násilím a ich deti,“ píše sa na stránke hlavného mesta. Centrum, ktorého zriaďovateľom je mesto, dostalo príspevok v rámci projektu.

Do krízového centra zakúpia prístroj, ktorý má znížiť prejavy emočných a behaviorálnych porúch u detských klientov. Financie pôjdu aj na odborné vzdelávanie zamestnancov centra, konkrétne v oblastiach ako je diagnostika syndrómu sexuálne zneužívaného dieťaťa, krízová intervencia a na riešenie zameraný prístup v poradenstve a terapii.

Projekt uskutočňuje občianske združenie Pomoc ohrozeným deťom – Centrum Náruč spolu s partnerskými organizáciami. Správcom programu je Úrad vlády SR a financovaný je predovšetkým z nórskych fondov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X