Krv je potrebná aj v čase pandémie, príďte darovať aj vy

Darovanie krvi nts.jpg
Foto: ilustračné, www.ntssr.sk

Pre koronavírus zaznamenáva Národná transfúzna stanica pokles darcov krvi. Pomôžte zachraňovať životy a darujte aj vy.

Darovanie krvi je dôležité aj v čase zúriacej pandémie. Práve pre koronavírus eviduje Národná transfúzna stanica (NTS) značný pokles darcov krvi na pracoviskách. Stále sú však pacienti, ktorí krv potrebujú.

Pre pandémiu sú zavedené sprísnené kritériá darovania krvi. „Darcovia môžu vstupovať na pracovisko len s ochranným rúškom na tvári alebo jeho náhradou, po dezinfekcií rúk, zmeraní telesnej teploty a po vyplnení Checklistu,“ ubezpečuje NTS na svojej stránke.

Darovanie je možné od pondelka do piatka počas odberových hodín a to od 7.00 do 14.00 s výnimkou utorka, kedy je možné prísť darovať krv od 7.00 do 17.00 hod. Objednať sa na presný deň a čas sa môžete telefonicky na NTS BA-Ružinov: +421 911 326 011 alebo na NTS BA-Kramáre: +421 902 207 576.

Darcom sa môže stať každý, kto má viac ako 18 a menej ako 60 rokov, váži viac ako 50 kilogramov, je v dobrom zdravotnom stave a má chuť pomôcť.

Transfúzna stanica taktiež odporúča pred odberom piť čo najviac tekutín a večer jesť len niečo ľahšie, napríklad zeleninu, ovocie, pečivo alebo džem. Nezabudnite si so sebou priniesť občiansky preukaz a kartu poistenca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk