Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Klinika detskej onkologie bratislava markiza.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj foto: static.cdn.markiza.sk
13. februára 2019 Zaujímavosti od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Ku Dňu detskej rakoviny získali zakladatelia detskej onkológie na Slovensku medzinárodné ocenenia

Medzinárodný Deň detskej rakoviny pripadá každoročne na 15. februára.

Pri príležitosti medzinárodného Dňa detskej rakoviny získali uznanie osobnosti, ktoré sa zaslúžili o vznik a rozvoj detskej onkológie na Slovensku. Medzinárodné ocenenie európskej spoločnosti pre pediatrickú onkológiu SIOPE LETTER OF ACKNOWLEDGMENT za zásluhy o rozvoj detskej onkológie členka predsedníctva SIOPE Ruth Ladenstein v utorok v Bratislave odovzdala Svetozárovi Dluholuckému, Eve Bubanskej, Kristíne Husákovej, Viere Bajčiovej, Terézii Stančokovej a Emílii Kaiserovej.

Vo svojom príhovore Ladenstein navrhla začlenenie troch slovenských detských onkológií do európskej siete kliník, aby mohla byť ešte hlbšie rozvíjaná európska spolupráca na úrovni diagnostiky, liečby a výskumu v detskej onkológii. Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Jaroslav Ridoško tento návrh privítal a uistil ju, že ministerstvo zdravotníctva pozorne sleduje vývoj v detskej onkológii a bude nápomocné v procese lepšej vzájomnej prepojenosti jednotlivých pracovísk s cieľom poskytnúť detským pacientom tú najlepšiu liečbu.

Informoval o tom Marek Michalčík z Občianskeho združenia Svetielko nádeje, ktoré sa pripojilo k celosvetovej kampani na podporu povedomia o detskej onkológii.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X