Ku Dňu detskej rakoviny získali zakladatelia detskej onkológie na Slovensku medzinárodné ocenenia

Klinika detskej onkologie bratislava markiza.jpg

Medzinárodný Deň detskej rakoviny pripadá každoročne na 15. februára.

Pri príležitosti medzinárodného Dňa detskej rakoviny získali uznanie osobnosti, ktoré sa zaslúžili o vznik a rozvoj detskej onkológie na Slovensku. Medzinárodné ocenenie európskej spoločnosti pre pediatrickú onkológiu SIOPE LETTER OF ACKNOWLEDGMENT za zásluhy o rozvoj detskej onkológie členka predsedníctva SIOPE Ruth Ladenstein v utorok v Bratislave odovzdala Svetozárovi Dluholuckému, Eve Bubanskej, Kristíne Husákovej, Viere Bajčiovej, Terézii Stančokovej a Emílii Kaiserovej.

Vo svojom príhovore Ladenstein navrhla začlenenie troch slovenských detských onkológií do európskej siete kliník, aby mohla byť ešte hlbšie rozvíjaná európska spolupráca na úrovni diagnostiky, liečby a výskumu v detskej onkológii. Štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva SR Jaroslav Ridoško tento návrh privítal a uistil ju, že ministerstvo zdravotníctva pozorne sleduje vývoj v detskej onkológii a bude nápomocné v procese lepšej vzájomnej prepojenosti jednotlivých pracovísk s cieľom poskytnúť detským pacientom tú najlepšiu liečbu.

Informoval o tom Marek Michalčík z Občianskeho združenia Svetielko nádeje, ktoré sa pripojilo k celosvetovej kampani na podporu povedomia o detskej onkológii.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk