Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Čistenie Kuchajdy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
3. mája 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skbanm.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Kuchajda je pripravená na letnú sezónu. Pri čistení z kúpaliska vytiahli kolobežku aj nákupný košík

Obľúbené prírodné kúpalisko Kuchajda je pripravené na letnú sezónu 2016. Mestská časť Nové Mesto ho tradične pred letom nechala vyčistiť od odpadu, ktorý by mohol byť nebezpečný pre kúpajúcich sa návštevníkov aj životné prostredie.

Potápači vylovili v uplynulých dňoch z dna Kuchajdy množstvo rôznorodého odpadu a aj veci, ktoré by tam len málokto čakal – detskú kolobežku, pneumatiky z auta, veľký kovový nákupný vozík, kovové časti z detských kočíkov či poháre na šampanské. „Zaujímavým nálezom bola napríklad pokladnička, ktorá bola nájdená pod mólom. Ako to však už býva, bola prázdna. Pravdepodobne pochádzala z krádeže,“ povedal šéf potápačského tímu Tomáš Rácz zo Spolku ochrancov vody Octopus.

Za mimoriadne nebezpečný považuje vylovený stojan na kôš, ktorý sa vďaka svojmu betónovému podstavcu týčil smerom k hladine. „Náraz na túto nebezpečnú armatúru by mohol mať fatálne následky,“ upozorňuje Tomáš Rácz. Rovnako nebezpečné by boli pri kúpaní sa aj ďalšie spomínané kovové predmety, ktoré boli pokryté ulitníkmi a pri dotyku by tak mohli spôsobiť rezné poranenia.

Potápači vytiahli z dna Kuchajdy aj množstvo odtrhnutých rybárskych háčikov a vlascov a rozbitého skla. „Vytiahli sme aj niekoľko uhynutých rýb. Tento úhyn však bol oproti minulým rokom minimálny a štatisticky prirodzený,“ dodáva šéf potápačov. Vyčistil sa aj breh jazera, išlo hlavne o plastové poháre, plastové fľaše či sklenené poháre.

Na čistení koncom apríla sa podieľalo osem potápačov, ktorí spolupracovali s pracovníkmi novomestského EKO-podniku VPS. Podľa slov Tomáša Rácza je dno jazera vyčistené a pripravené na kúpaciu sezónu. „Letnú sezónu na Kuchajde oficiálne otvoríme v sobotu 25. júna. Sme radi, že aj vďaka precíznej práci potápačov a pracovníkov EKO-podniku budú môcť návštevníci Kuchajdu využívať ešte bezpečnejšie,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X