Zariaďovanie interiéru: Inšpirácie pre kuchyňu s obývačkou

Kuchyna s obyvackou v olivovo zelenom interieri.jpg
Foto: moebelix.sk

Máte kuchyňu spojenú s obývačkou a neviete, ako tieto dve miestnosti zariadiť? Využite naše praktické tipy a inšpirácie, ktoré vám v tom pomôžu.

Priestor, ktorý vám dovoľuje experimentovať

Prepojená kuchyňa s obývačkou nemusí byť problém. Práve naopak. Otvorený priestor vám dovoľuje hrať sa s rôznymi farbami, štýlmi a spôsobmi zariaďovania. Chcete menšiu zmenu alebo plánujete rekonštrukciu? Pripravili sme pre vás inšpirácie na otvorené kuchyne s obývačkou, ktoré si zamilujete.

Mala kuchyna so zavesnymi lampami.jpg
Foto: moebelix.sk
Francuzska vidiecka kuchynska linka s ostrovcekom.jpg
Foto: moebelix.sk

Obývačka s kuchyňou – inšpirácie

Spôsobov, ako zariadiť obývačku s jedálňou alebo kuchyňou, je veľké množstvo. Vybrali sme pre vás tie najlepšie, vďaka ktorým si vytvoríte nielen praktický, ale aj štýlový príbytok.

Jedalensky stol s ciernou doskou v modernom interieri.jpg
Foto: moebelix.sk
Vintage kuchyna s rohovou kuchynskou linkou a bielym jedalenskym stolom.jpg
Foto: moebelix.sk

Vytvorte hranicu

Veľký otvorený priestor môže pôsobiť neosobne, stroho a chladne, nehovoriac o tom, že sa vám bude ťažko zariaďovať. Preto by ste mali medzi miestnosťami vytvoriť určitú hranicu, ktorá sa postará o optické rozdelenie. Využiť na to môžete kuchynský ostrovček alebo pohodlnú sedaciu súpravu do U.

Tip

Ak by sa vám vaša stará sedačka nepáčila, no nechceli by ste ju meniť len kvôli dizajnu, zaobstarajte si štýlové poťahy na rohovú sedačku. Tie ju v sekunde zmenia na kúsok, ktorý sa bude hodiť do vami zvoleného štýlu.

Vidiecka kuchyna s jemnymi detailami.jpg
Foto: moebelix.sk
Trendy biela kuchynska linka s led osvetlenim.jpg
Foto: moebelix.sk
Cierno biela elegancia kuchyne spojenej s obyvackou.jpg
Foto: moebelix.sk

Vyberte si jeden štýl

Aby veľká či malá obývačka s kuchyňou pôsobili harmonicky a príjemne, do oboch miestností zvoľte rovnaký interiérový štýl. Ideálnou voľbou je minimalizmus, ktorý zaručuje čistotu a priestrannosť, pretože sa vyhýba používaniu množstva malých doplnkov. Vhodný je však aj severský či industriálny štýl.

Okrem toho dbajte aj na používanie rovnakých alebo podobných farieb a správnu úpravu stien. Vhodná je napríklad omietka, no ak by ste chceli niečo extra, aplikujte na ňu tapetu.

Moderny styl ciernej kuchyne s obyvackou.jpg
Foto: moebelix.sk

Nezabúdajte na vhodné osvetlenie

Základom príjemného domova je prirodzené osvetlenie. To môžete do interiéru dostať vhodne zvolenými žalúziami a závesmi. Obľúbené sú rolety deň a noc, prípadne vzdušné a priehľadné žalúzie. Moderná kuchyňa s obývačkou vyzerajú dobre aj s úplne prázdnymi oknami, ktoré podporujú minimalistický efekt.

Siva pohovka a drevena kuchynska linka v modernej kuchyni s obyvackou.jpg
Foto: moebelix.sk

Dbajte na dostatok úložiska

Ak nechcete v kuchyni spojenej s obývačkou v dome alebo byte chaos, musíte sa vyhnúť neporiadku. Okrem pravidelného upratovania potrebujete aj dostatok úložiska, kde budete môcť uložiť všetok textil, sezónne doplnky a ďalšie príslušenstvo. Vyberajte si preto skrinky, vitríny a komody, do ktorých sa vám zmestia menšie aj väčšie veci.

Moderný dizajn obývačky s kuchyňou

Obývačka s kuchyňou je riešenie, ktoré sa nachádza v mnohých bytoch či domoch. Ak máte takýto priestor aj vy, využite ho naplno. Inšpirujte sa našimi tipmi a vytvorte si príjemnú domácnosť, ktorá bude presne podľa vašich predstáv.

zdroje: moebelix.sk / realhomes.com / coblonal.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk