Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koncert priateľstva medzi Kórejskou republikou a Slovenskou republikou

Bella shor rachmaninov cajkovskij d1 raiskin yekwon sunwoo 660x500 png
Slovenská filharmónia
Daniel Raiskin dirigent
Yekwon Sunwoo klavír
Ján Levoslav Bella
Alexey Shor
Sergej Rachmaninov
Piotr Iľjič Čajkovskij
Koncertná predohra Es dur
Travel Notebook pre klavír a orchester
Rapsódia na Paganiniho tému pre klavír a orchester, op. 43
Francesca da Rimini, symfonická fantázia, op. 32
mikrofon-8x14 18.15 Stretnutie so šéfdirigentom vo foyeri SF

Ústredná téma Paganiniho Capriccia č. 24 pre husle sólo poslúžila Sergejovi Rachmaninovi ako hlavná téma Rapsódie, op. 43. Dielo vo forme variácií má trojčasťový pôdorys, zodpovedajúci klavírnemu koncertu a jeho technická bravúra a popularita nijako nezaostáva za skladateľovými dielami v oblasti tohto žánru. V rámci zápolenia o novodobú ruskú hudobnú tradíciu sa podobne ako Rachmaninov odklonil od národniarskych členov Mocnej hŕstky a priklonil k méte integrácie Ruska do európskeho kontextu Piotr Iľ jič Čajkovskij. Inšpiráciu pre svoje dielo našiel v Danteho Božskej komédii. V knihe Peklo sa nachádza príbeh krásnej Francesky da Rimini a jej šarmantného milenca Paola. Čajkovskij prežíval v oblasti ľúbostného života pozemské peklo, Danteho námet spracoval do podoby strhujúcej orchestrálnej fantázie. Cestovateľské inšpirácie sa zas prejavili v sedemčasťovej suite pre klavír ukrajinského skladateľa Alexeya Shora. Hudobný „denník cestovateľa“ nás prevedie mestami s dlhou históriou, Bercelonou, Rímom, Benátkami, Ravennou, Parížom i anglickým Ascotom. Energický, mladý, juhokórejský klavirista Yekwon Sunwoo študoval na Juilliarde i Curtis Institute of Music vo Philadelphii. Je výhercom a laureátom viacerých najprestížnejších klavírnych súťaží. V Redute vystúpil v roku 2017 v cykle Junior s Juhokórejským KBS Symphony Orchestra.

Cena: 20, 16 €

Vstupenky

https://svk-websale.colosseum.eu/sf/standard/Hall/Index/18237/IiKhrkyao1U_rov__xcodex_AGA1gFbU4whRfaCf5BqqPDHDv1FyBUg7oBO9kg__?

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/e1-bella-shor-rachmaninov-cajkovskij/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X