Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

KONCERTY sa nekonajú do odvolania. Čajkovskij Rachmaninov Musorgskij

Cajkovskij rachmaninov musorgskij k6 eduard lenner jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Vážení návštevníci,
v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Eduard Lenner klavír
Piotr Iľjič Čajkovskij
Sergej Rachmaninov
Modest Petrovič Musorgskij
Ročné obdobia, op. 37b (výber)
Moments musicaux, op. 16 (výber)
Obrázky z výstavy

Inšpirácia je nevyspytateľná; Piotrovi Iľ jičovi Čajkovskému napríklad postačila objednávka zo strany jedného z hudobných žurnálov na to, aby každý mesiac do tohto odborného periodika prispel klavírnou miniatúrou venovanou jednému z mesiacov roka. Čajkovskij nakriatol aj svojho zverenca Sergeja Rachmaninova k intenzívnej práci s klavírnymi drobnosťami veľkého významu písanými aj podľa vzoru Franza Schuberta. Klavírny cyklus Modesta Petroviča Musorgského inšpirovaný obrázkami Viktora Hartmanna je zaslúžene hudobnou legendou a je pre hudobníkov nikdy nekončiacou výzvou.
Klavirista Eduard Lenner absolvoval doktorandské štúdium na VŠMU v Bratislave v triede Idy Černeckej. Ako komorný hráč spolupracuje s umelcami ako Ľubica Rybárska či Eva Hornyáková. V roku 2014 debutoval s orchestrom Slovenská filharmónia pod taktovkou Rastislava Štúra v roku 2017 sa po prvýkrát predstavil na Bratislavských hudobných slávnostiach.

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/k6-cajkovskij-rachmaninov-musorgskij/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X