Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Larsson Dvarionas Borne Rachmaninov

Larsson dvarionas borne rachmaninov c3 robert kruzik jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slovenská filharmónia
Robert Kružík dirigent
študenti VŠMU:
Matúš Krpelan pozauna
Daniel Gončarov fagot
Klára Přecechtělová flauta
Yunus Hermann klavír
Lars-Erik Larsson
Balys Dvarionas
François Borne
Sergej Rachmaninov
Concertino pre pozaunu a sláčikový orchester, op. 45 č. 7
Téma s variáciami pre fagot a orchester
Fantaisie brillante sur Carmen pre flautu a orchester (upr. Raymond Guiot)
Koncert pre klavír a orchester č. 2 c mol, op. 18

Švédsky skladateľ Lars-Erik Larsson rešpektoval tradíciu 19. storočia, skúšal to aj so schönbergovskou dodekafóniou či timbrovou hudbou, aby nakoniec vo svojej tvorbe dospel k originálnej syntéze na báze vlastných skúseností a znalostí. Litovský autor Balys Dvarionas je dodnes jedným z hrdinov hudobných dejín pobaltskej republiky. Bol skúseným a všestranným hudobníkom, takže jeho skladby sú pevne zasadené do hudobníckej praxe. Francúzsky flautista François Borne sa venoval interpretačnej činnosti; jeho Fantázia na motívy z Bizetovej opery Carmen sa však pevne usadila v repertoári mnohých súčasných flautistov. Interpretačnej praxi sa intenzívne venoval aj Sergej Rachmaninov; on však dynamicky vstupoval aj do sféry tvorby. Elegický Druhý klavírny koncert je dielom doslova legendárnym a napriek extrémnym technickým nárokom aj často vyhľadávaným interpretmi.

Cena: 10, 8 €

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1031454

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/j3-larsson-dvarionas-borne-rachmaninov/

apríl, 2020

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X