Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koncert preložený. Ludwig van Beethoven: Missa solemnis

Edward elgar gerontiov sen ab1 james judd jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Vážení návštevníci,

v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR v pondelok 9. marca o zákaze organizovania kultúrnych podujatí, Slovenská filharmónia od utorka 10.3. 2020 do utorka 24.3.2020 prekladá alebo ruší koncerty, ktoré boli naplánované v tomto období.

Dovoľujeme si vás informovať, že KONCERT SA USKUTOČNÍ V NÁHRADNOM TERMÍNE dňa 17. 6. 2020 o 19.00 h

Zakúpené vstupenky a abonentky na koncert zostávajú v platnosti.

Ďakujeme za pochopenie, Slovenská filharmónia

Slovenská filharmónia
Slovenský filharmonický zbor

James Judd dirigent
Thomas Lang zbormajster
Slávka Zámečníková soprán
Veronika Hajnová
mezzosoprán
Aleš Briscein tenor
Gustáv Beláček bas
Ludwig van Beethoven
Missa solemnis D dur, op. 123

V maratóne hudobných dejín niekoľkokrát natrafíme na tituly – symboly. Jedným z nich je zaiste Missa solemnis Ludwiga van Beethovena. V Deviatej symfónii vzdal nemecký génius hold humanizmu na platforme svetskej hudby; impozantná a pritom intenzívne poetická Missa solemnis prináša obdobné posolstvo v oblasti sakrálnej tvorby.
Pod taktovkou Jamesa Judda, šéfdirigenta orchestra Slovenská filharmónia sa predstaví niekoľko výnimočných sólistov. Mladá vychádzajúca hviezda – sopranistka Slávka Zámečníková pôsobiaca na doskách Berlínskej Štátnej Opery sa stane od septembra 2020 stálou členkou súboru Viedenskej Štátnej opery. Mezzosopranistka Michaela Šebestová je stálou hosťujúcou sólistkou Opery Slovenského národného divadla v Bratislave. Tenorista Aleš Briscein dlhodobo pôsobí na scéne Národného divadla Praha. Gustáv Beláček patrí k popredným predstaviteľom slovenského vokálneho umenia a spolupracoval s dirigentskými osobnosťami ako napr. Sir Charles Mackerras, Serge Baudo, Seiji Ozawa, Jiří Bělohlávek, Libor Pešek a ď. Do Bratislavy opäť zavíta aj zbormajster Viedenskej štátnej opery Thomas Lang.

Cena: 15, 12 €

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1031465

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/a7-beethoven-missa-solemnis/

apríl, 2020

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X