Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

KONCERT sa nekoná do odvolania. Mozart Saint-Saëns Martinů Smyth

Mozart saint saens martinu smyth ab8 900x600 jpg

Vážení návštevníci,
v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Slovenská filharmónia
Leoš Svárovský dirigent
Dalibor Karvay husle
Radek Baborák lesný roh
Wolfgang Amadeus Mozart
Idomeneo, predohra k opere, KV 366
Koncert pre husle a orchester č. 4 D dur, KV 218
Camille Saint-Saëns
Bohuslav Martinů
Ethel Smyth
Koncertná skladba pre lesný roh a orchester, op. 94
Sinfonietta La Jolla, H. 328
Koncert pre husle, lesný roh a orchester

Hudbou človek často a rád vyjadruje skryté emócie; hudbou sa však ten istý človek dokáže nadchýnať, hrať sa s ňou, tešiť sa z nej. Wolfgang Amadeus Mozart je takmer v každom diele prototypom hrajúceho sa génia. Camille Saint-Saëns sa u Mozarta mnohému podučil a okrem vznešených titulov ponúkal šarmantnú úžitkovú hudbu. Bohuslav Martinů bol takisto „mozartovcom“ a hudbu si vo všetkých skladbách doslova vychutnával pri nádhernej hre s jej pôvabmi. Anglická lady Ethel Smyth, nadšená sufražetka, takisto prispela ušľachtilou insitnosťou k hravým projektom.
Český dirigent Leoš Svárovský je filharmonickému publiku dôverne známy. Tentokrát sa pod jeho vedením predstaví slovenský husľový virtuóz Dalibor Karvay. Spolupracoval s umeleckými osobnosťami ako Alexander Rahbari či Julian Rachlin. Radek Baborák patrí k popredným hráčom na lesnom rohu. Počas svojej bohatej kariéry spolupracoval s dirigentmi ako Daniel Barenboim, Seiji Ozawa alebo Vladimir Akshenazy.

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/b8-mozart-saint-saens-martinu-smyth/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X