Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

PUBLIKUM + ONLINE Beethoven Schubert

Antonio vivaldi styri rocne obdobia slobvensky komorny orchester 29 04 2016 c jan lukas jpg

Koncert bude vysielaný naživo na stream.filharmonia.sk a na FB Slovenskej filharmónie.

Prednostne pre abonentov cyklu SKO v Koncertnej sieni SF + návštevníci do kapacity 50% miest v Koncertnej sieni SF + ONLINE
Vstupenky v predaji.

Slovenský komorný orchester
Ewald Danel umelecký vedúci, husle
Ludwig van Beethoven
Franz Schubert 

Sláčikové kvarteto č. 11 f mol, op. 95 (upr. Gustav Mahler)
Sláčikové kvarteto č. 14 d mol Smrť a dievča, D. 810 (upr. Gustav Mahler)

Gustav Mahler vnímal svet a život naozaj ako symfonik. Prahol po veľkom zvuku, všeobjímajúcich gestách. Jeho pozornosti neunikli v tomto smere ani komorné diela so silným symfonickým potenciálom. Ludwig van Beethoven síce striktne rozlišoval svoje kritériá pre komornú a symfonickú hudbu, Gustav Mahler však vycítil orchester aj v subtílnej štruktúre Sláčikového kvarteta f mol. V prípade Sláčikového kvarteta d mol Franza Schuberta je Mahlerova iniciatíva o niečo pochopiteľnejšia; Schubert v tomto tragicky, či priam nihilisticky ladenom komornom diele odkrýva mohutné priestory duše človeka.
Huslista a dirigent Ewald Danel pôsobí na poste umeleckého vedúceho Slovenského komorného orchestra už od roku 2001. Stal sa nástupcom Bohdana Warchala, zakladateľa orchestra. SKO sa významnou mierou podieľa na uvádzaní slovenskej hudobnej tvorby.

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/sko-beethoven-schubert/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X