Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Skriabin Mosolov Sibelius

Rossini glier rimskij korsakov c06 katarina turnerova harfa jpg

OZNAM
Vzhľadom na pretrvávajúcu pandemickú situáciu je počet miest na koncertoch limitovaný a časť vstupeniek je blokovaná. Vždy v piatok uvoľňujeme do predaja vstupenky na koncerty nasledujúceho týždňa v zmysle aktuálneho covid automatu a kultúrneho semafora. Dopredaj vstupeniek je možný v pokladnici SF a online na navstevnik.sk.
Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na váš potlesk!

Slovenská filharmónia
Daniel Raiskin 
dirigent
Katarína Turnerová
harfa
Alexander Skriabin
Alexander Mosolov
Jean Sibelius
Snenie / Rêverie pre orchester, op. 24
Koncert pre harfu a orchester
Symfónia č. 2 D dur, op. 43

Orchestrálna miniatúra ruského vizionára a mystika Alexandra Skriabina je jeho vôbec prvým dokončeným symfonickým dielom. Snivá atmosféra, senzitívny výraz a vzrušujúce harmónie naznačujú už v tomto ranom diele čo to zo skladateľovho neskoršieho smerovania. Alexander Mosolov, nie príliš známy skladateľ ruskej avantgardy, zažíva v súčasnosti svoju rehabilitáciu. V Harfovovom koncerte, podobne ako aj v ďalších dielach, ktoré napísal od konca tridsiatych rokov, používa oveľa prístupnejší jazyk, čo bolo dôsledkom jeho skúseností z pracovného tábora. Forma symfónie bola fínskemu skladateľovi Jeanovi Sibeliovi veľmi blízka. Vo svojej nekonvenčnej Druhej symfónii spája typickú severskú nostalgiu s podnetmi, ktoré načerpal v rámci cesty po slnkom prežiarenom Taliansku.
Katarína Turnerová, popredná slovenská harfistka, je členkou orchestra Slovenskej filharmónie. Okrem toho pravidelne koncertuje doma i v zahraničí ako sólová i komorná hráčka. Vydala niekoľko CD, vrátane „Royal Harp“ s harfovými koncertami majstrov 18. storočia a „Canto Amoroso“ s pôvodnou harfovou tvorbou slovenského autora Milana Nováka.

* Na základe Vyhlášky ÚVZ SR: OTP – očkovaní, testovaní (72 h PCR/LAMP test alebo 48 h Ag test), po prekonaní Covid-19 v určenej lehote (do 180 dní)

Cena: 15, 12 €

Vstupenky

https://www.navstevnik.sk/vyber-vstupeniek?eventId=1034501

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/e1-scriabin-mosolov-sibelius/

júl, 2024

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X