Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

KONCERTY sa nekonajú do odvolania. Corelli Vivaldi Bach

Villa lobos barber gershwin bernstein piazzolla 14 4 sko hudba v chramoch jpg

Vážení návštevníci,
v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu a na základe vyhlásenia vlády Slovenskej republiky o mimoriadnej situácii sa všetky koncerty Slovenskej filharmónie v nadchádzajúcom období nekonajú do odvolania.

Slovenský komorný orchester
Ewald Danel umelecký vedúci
Boris Kuschnir husle
Dalibor Karvay husle
Ondrej Jánoška husle
Karol Daniš husle
Arcangelo Corelli
Antonio Vivaldi
Johan Halvorsen
Johann Sebastian Bach
Antonio Vivaldi
Concerto grosso D dur, op. 6 č. 4
Koncert pre dvoje huslí a sláčikový orchester a mol, RV 522
Passacaglia pre dvoje huslí
Koncert pre dvoje huslí a sláčikový orchester d mol, BWV 1043
Koncert pre štvoro huslí a sláčikový orchester h mol, RV 580

Talianski majstri 17. storočia celkom spontánne rozhodovali o budúcnosti hudby. Bez väčších ambícií inšpirovali nasledujúce generácie k veľkým skutkom a riešeniam. Concerti grossi Arcangela Corelliho patria medzi najhodnotnejšie kompozície svojho druhu a inšpiráciu z nich čerpali nielen autorovi súčasníci, ale i skladatelia 20. storočia, ako napr. Alfred Schnittke. Azda najslávnejším husľovým opusom Antonia Vivaldiho je cyklus koncertov Štvoro ročných období, no diela pre dvoje či štvoro huslí ponúkajú zaujímavé interakcie sólových partov. Husľový dvojkoncert Johanna Sebastiana Bacha patrí medzi najobľúbenejšie autorove diela pre tento nástroj.
„Profesor a jeho žiaci.“ Aj takto by sme mohli nazvať koncert, na ktorom sa predstaví huslista Boris Kuschnir spolu so svojimi troma žiakmi. Počas svojej bohatej kariéry spolupracoval s najväčšími hviezdami ako David Oistrach, či Boris Berezovsky. Dalibor Karvay je etablovaným huslistom doma aj v zahraničí. Ondrej Jánoška je členom mimoriadne úspešného súboru Janoska Ensemble. Karol Daniš absolvoval už v mladom veku koncertné turné po USA (2009).

Viac info

http://www.filharmonia.sk/events/event/sko6-corelli-vivaldi-bach/

marec, 2020

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne udalosti

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X