Kultúrne leto v Bratislave pokračuje, predstavia sa spevácke zbory i Cigánsky bašavel

Romovia ilustracne pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Mestský festival trvá počas celého leta do septembra a spolu prináša sedemnásť festivalov a 194 podujatí.

BRATISLAVA 21. júla – Kultúrne leto a Hradné slávností 2017 v Bratislave pokračujú, na Hviezdoslavovom námestí bude od pondelka 24. júla do štvrtka 27. júla Medzinárodný festival pre detské, mládežnícke a dospelé spevácke zbory a orchestre. Otvárací koncert bude v pondelok 24. júla v Dóme sv. Martina. V utorok budú koncerty v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca i na Hlavnom námestí, festivalové koncerty budú pokračovať aj v stredu.

Mestský festival Kultúrne leto a Hradné slávností 2017 trvá počas celého leta do septembra a spolu prináša 17 festivalov a 194 podujatí. V tomto roku dominuje divadelná scéna. Letné Shakespearovské slávnosti sú od začiatku júla do začiatku augusta na Bratislavskom hrade. Festival sa zameriava na uvádzanie diel Williama Shakespeara. Od soboty 22. júla do utorka 25. júla festival uvedenie na Bratislavskom inscenáciu Rómeo a Júlia.

Na letnom bratislavskom festivale dostanú priestor aj menšiny žijúce na Slovensku. Charakteristická kultúra slovenských minorít sa predstaví na Menšinovom kultúrnom lete od 8. do 13. augusta na Hviezdoslavovom námestí. Svoju temperamentnú a živelnú kultúru predstavia aj Rómovia. Priestor dostanú 26. augusta na podujatí s názvom Cigánsky bašavel. V programe nezabudli ani na zahraničných Slovákov. V spolupráci s Úradom pre Slovákov žijúcich v zahraničí pripravujú kultúrny program k Pamätnému dňu zahraničných Slovákov.

Kultúrne leto vyvrcholí v septembri, organizátori naplánovali koncerty v rámci medzinárodného festivalu komornej hudby Konvergencie. Súčasťou záveru letného festivalu bude aj podujatie s názvom Rímske hry 2017, ktoré pripomenú časy, keď sa slovenská história prelínala so starobylou Rímskou ríšou. Podujatie bude v parku pri kaštieli v bratislavských Rusovciach. Kompletný program Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2017 možno nájsť na www.bkis.sk i www.visitbratislava.com.

Históriu bratislavského festivalu Kultúrne leto začali písať v roku 1976. Odvtedy prešiel mnohými zmenami, od roku 2004 prebralo záštitu nad týmto festivalom Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Za ten čas v Bratislave počas Kultúrneho leta vybudovali 44 scén s 24-tisíc účinkujúcimi, na ktorých sa prišlo pozrieť viac ako 835-tisíc divákov. Vlani podujatia Kultúrneho leta spojili s Predsedníctvom Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. Festival tak privítal účinkujúcich zo štyroch svetadielov a z 38 krajín sveta. Do organizácie sa zapojilo osem veľvyslanectiev a o programovú ponuku sa postaralo spolu 350 podujatí na 41 scénach, ktoré podľa organizátorov navštívilo 120-tisíc divákov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk