Kultúrne leto oslávi 45 rokov!

Bbk.jpg
Foto: BKIS

BRATISLAVA 11. júna (BratislavaDeň.sk) – Najväčší mestský letný festival – Kultúrne leto sa tento rok musel popasovať s náročnou situáciou v súvislosti s pandémiou, núdzovým stavom, ktorý vyhlásila vláda a  opatreniami, ktoré boli prijaté v boji proti jej šíreniu. Prípravy festivalu sa tak najskôr nútene zastavili, aby sa vzápätí transformovali do nových stratégií a formátov a s nástupom uvoľňovacích fáz okamžite reagovali na nové možnosti v organizovaní podujatí.

Jubilejný 45. ročník už oslávi Kultúrne leto v uliciach Bratislavy ako moderný mestský festival plný noviniek!           

„Pokúsime sa predstaviť nový formát festivalu. Určite nebude môcť byť taký bohatý, obsažný
A intenzívny, ako boli predchádzajúce ročníky, ale práve preto, že pripravujeme 45. jubilejný ročník, nechceli sme sa ho za žiadnych okolností vzdať,“
povedala Katarína Hulíková, riaditeľka Bratislavského kultúrneho a informačného strediska, ktoré je hlavným dramaturgom a organizátorom Kultúrneho leta. „Náročné okolnosti nám priniesli možnosť vyskúšať nové formáty, ktoré sme chceli postupne zavádzať a táto situácia to len urýchlila, čo je skvelé.“            

Kultúrne leto 2020 – bezpečne,  rôznorodo a pre všetkých

Festival bude pokračovať vo svojej tradícii, no zároveň predstaví aj nový moderný koncept, ktorý vníma atmosféru a reaguje na aktuálne potreby mestského obyvateľstva. Okrem  obsahovo kvalitných a udržateľných programových formátov, sa nanovo zadefinovali aj miesta a scény festivalu. Tie zohľadňujú bezpečnosť divákov, a zároveň podporujú integráciu rôznorodých skupín návštevníkov a objavovanie výnimočných miest.

Nová webová stránka festivalu už 22. júna 2020

45. ročník festivalu Kultúrne leto 2020 odštartujeme bohatým programom už prvý júlový víkend. Všetky aktuálne informácie o programe a ponuke festivalu nájdete na novej webovej stránke www.kulturneleto.sk, ktorú spustíme 22. júna 2020. Zaujímavosti z príprav festivalu, pohľady do jeho zákulisia, či prezentáciu umelcov, na ktorých sa môžete tešiť, sledujte aj na facebookovej stránke VaseBKIS.
Leto v Bratislave bude určite KULTÚRNE!

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk