Kultúrne leto prináša štrnásť festivalov a deväť programových cyklov

kultúrne leto, balet
ilustračné: SITA

Výstavy, umenie, festivaly hudby i tanca, besedy, divadlo i filmové večery sú aj tento rok súčasťou tradičného Kultúrneho leta a Hradných slávností 2018 v hlavnom meste. Mestský festival bude trvať počas celého leta do septembra a prinesie štrnásť festivalov a deväť programových cyklov.

Na Bratislavčanov, ale aj na návštevníkov hlavného mesta čakajú programy v uliciach mesta, v parkoch, na nádvoriach, na brehu rieky Dunaj i v jednotlivých bratislavských mestských častiach. Hlavným organizátorom festivalu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS). O programe 43. ročníka festivalu informujú organizátori na svojej oficiálnej webovej stránke.

Koncerty i gastronomický festival

Počas druhého júnového víkendu pokračuje v meste podujatie Viac ako sused – Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave, ktoré trvá do nedele. Prináša kultúru, tradície i kuchyňu našich južných susedov. Akcia, ktorá poukazuje na to, čo spája maďarskú a slovenskú kultúru, sa v hlavnom meste koná už po piaty raz. Ukončí ju koncert na Hviezdoslavovom námestí, ktorý bude od 16. hodiny. Organizátori ďalej upozorňujú na prehliadku tvorby známych maďarských módnych návrhárov (10. jún) či na kultúrno-gastronomický festival (8. – 11. júna) a na koncerty viacerých populárnych maďarských skupín na Hviezdoslavovom námestí do 10. júna.

Cez víkend trvá aj Medzinárodný festival detských folklórnych súborov. Záverečný galaprogram s názvom Dobre sa tu majte! bude v nedeľu o 16. hodine na Hlavnom námestí. Cieľom festivalu je poukázať na krásu slovenského folklóru a prispieť k šíreniu slovenských ľudových tradícií. Kultúrne leto bude aj pre milovníkov kníh, ktorí si pri literatúre môžu oddýchnuť v Letnej čitárni u Červeného raka. V sobotu o 17. hodine pre záujemcov pripravujú Hudobno-literárne pásmo Žalmy kráľa Dávida.

Shakespearovské slávnosti

Najväčší a najstarší divadelný festival na Slovensku býva počas letných večerov na Bratislavskom hrade. Festival sa zameriava na uvádzanie diel Williama Shakespeara. Ani tento rok v rámci Kultúrneho leta nechýbajú Rytieri na Devíne či medzinárodný festival komornej hudby Konvergencie. Záujemcom ponúka možnosť vypočuť si diela klasikov, filmové projekcie a vystúpenia špičkových domácich umelcov a zahraničných hostí.

Kompletný program Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2018 možno nájsť na www.bkis.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk